Oblastní aktivity

Chcete-li s námi spolupracovat, můžete zaregistrovat prostřednictvím registračního formuláře. Registrace je zcela zdarma a k ničemu vás nezavazuje. Po odeslání registračního formuláře vás budeme kontaktovat pro ověření informací a vytvoření vašeho instruktorského profilu na webových stránkách.

Pro budoucí instruktory nabízíme školení a kurzy Nordic Walking – viz sekce Vzdělávání na webových stránkách ČKNW. Spolupracujícím instruktorům a sportovním instruktorům nabízíme podporu v místě svého působení. V různých regionech České republiky jsme již pořádali část celostátního projektu Nordic Walking Tour a další se připravují. Jsme připraveni podpořit i další regionální iniciativy pro podporu Nordic Walkingu.

Vždy se snažíme o to, aby naše spolupráce byla oboustranná a proto vítáme každou připomínku, návrhy nebo náměty na zkvalitnění naší součinnosti. Níže najdete působení instruktorů v různých oblastí po celé České republice…

 

Berounsko, Praha a Střední Čechy

Ing. Lenka Křivánkoválenka_krivankova

E-mail: info@nezrezneme.cz

Telefon: +420 605 706 356

Web: www.nezrezneme.cz

Kvalifikace: instruktor Nordic Walking Point® s akreditací MŠMT

Něco o sobě: Jsem zapálená propagátorka Nordic Walking. Kondiční chůze je moje láska na první odpich. Při výuce (lekcích i kurzech) usiluji o smysluplné předávání znalostí, důslednost a citlivé vedení. Zásadní je pro mne praktické využití a osobní zkušenost.

Odmala se všemožně hýbu (moderní gymnastika, tanec…) a rychle chodím. A svižná chůze mne přivedla až k akreditovanému kurzu a osvědčení Instruktor Nordic Walking. Skupinám, soukromým klientům i firmám ukazuji, jak přínosná, zábavná i zdravá může být kondiční chůze se speciálními holemi.

Od roku 2018 vedu pravidelné skupinové lekce nordic walking v Oboře Hvězda na Praze 6 a v Praze 13 – Stodůlkách. Od jara 2020 spolupracuji se STOB (Stop obezitě) v Praze jako lektor žádaných skupinových lekcí nordic walking. Za klienty jezdím i do Berouna a okolí.

Stále oblíbenější jsou moje individuální lekce pro jednotlivce i páry.

Více o mně, mé cestě k nordic walking a oblíbených aktivitách si můžete přečíst na mém webu.  Aktuální dění sdílím na Facebooku a Instagramu, můžeme se propojit i na LinkedIn.

Kromě severské chůze mám blízko k moderním technologiím, hraji na housle v amatérském smyčcovém orchestru a mluvím pěti jazyky.

Těším se na setkání i s vámi. Heslo: Nezrezneme!

Beskydy

Alena Knapová
E-mail: ali.knapova@centrum.cz                                                                                                                                                                              Instruktorka NW
Telefon: +420 724 083 035
Web: www.masazefrydek.cz

Kvalifikace: instruktor Nordic Walkingu
Něco o sobě: oblast působnosti jako instruktora jsou Beskydy, 2x ročně pořádám prodloužený víkend v Jeseníkách.
Lekce mívám individuální i skupinové, kromě nw dělám masáže a ráda lidi mučím 🙂 tedy pořádám skupinové kurzy hubnutí,
pod hlavičkou STOB. Jedno krásné léto jsem trávila v Priessnitzových léčebných lázních Jeseník jako zaměstnanec lázní
na pracovišti klimatoterapie, kde jsme měli vycházky 5x denně, takže mi rukama prošly stovky možná tisíce klientů, pacientů.
Výuku NW používám jak v kurzech hubnutí na úpravu váhy, tak i ze zdravotních důvodů pro různě „postižené“ klienty,
takže z masáže hned šup s ním na výlet.

Brno

Eva Kotasová, DiS.eva_kotasova

E-mail: info@chodec.com

Telefon: +420 608 832 313

Web: www.chodec.com

Kvalifikace: instruktor Nordic Walkingu

Něco o sobě: Pořádáme kurzy a výlety Nordic Walking, inline – kolečkové brusle, cyklo, skákací boty, lyžování. Nejen pro Brno, Opavu, ale i v ostatních lokalitách. Půjčovna Nordic Walking holí. Prodej špičkového vybavení na Nordic Walking, profesionální poradenství.

Černošice

Ivana Černíková, DiS.ivana_cernikova

E-mail: ivana.cernikova@chuzeprozdravi.cz

Telefon: +420 603 958 179

Web: www.chuzeprozdravi.cz

Kvalifikace: registrovaný fyzioterapeut (registrační číslo 024-0122-2340), instruktor Nordic Walkingu, McKenzie terapeut (mechanická diagnostika a terapie, část A, B, C, D), lektor strolleringu

Něco o sobě: Nordic Walking je má oblíbená pohybová aktivita, která mě doprovází na cestě ke zdravým zádům a radosti z pohybu. Nordic Walking v kombinaci s fyzioterapeutickými metodami mi pomohl odstranit bolesti v zádech. Rozhodla jsem se proto sdílet své zkušenosti a představit lidem severskou chůzi v kombinaci s fyzioterapií jako vhodný program pro prevenci a léčbu bolestí zad. Na svém webu nabízím zdarma ke stažení eBook, ve kterém odhaluji možné příčiny bolestí zad, nabízím návod k autodiagnostice a pomáhám čtenáři zjistit, zda a v čem přesně mu chůze s hůlkami může pomoci. Mým přání je, dostat tuto jedinečnou sportovní aktivitu do povědomí co nejširší okruhu lidí. Každý víkend organizuji výlety v okolí Prahy s výukou správné techniky – hravě a zábavně – samozřejmě. Jsem autorkou unikátního vzdělávacího e-booku: Jak začít s NORDIC WALKING, krok za krokem, ve kterém popisuji podrobnou metodiku nácviku správné techniky severské chůze. Každý krok je doplněn krátkým instruktážním videem, abyste všechno lépe pochopili.

Domažlice

Monika Anderlová

E-mail: alikamenty@email.cz

Adresa: Kostelní 170, 344 01 Domažlice

Telefon: +420 603 449 629

Web: alikamenty.websnadno.cz

Kvalifikace: instruktor Nordic Walkingu

Něco o sobě: Jako výživová poradkyně a lektorka STOB vím, že platí, ve zdravém těle zdravý duch, a proto všem doporučuji Nordic Walking jako ideální pohyb pro všechny. Mladí, staří, hubení, tlustí… každý, ať to zkusí.

Hodonín

Miroslav Levek

E-mail: nordicwalkingclub@seznam.cz

Telefon: +420 773 284 456

Web: nordicwalking.webnode.cz

Kvalifikace: instruktor Nordic Walkingu

Jeseníky, Ostravsko

Kristina Schejbalová

E-mail: kristina.schejbalova@seznam.cz

Telefon: +420 724 040 055                                                                             Kristina Schejbalová

Facebook: Zelená tělocvična Zlaté Hory

Kvalifikace: instruktor Nordic Walkingu, instruktor in-line, cvičitel lyžování

Něco o sobě: Do Jeseníků a na Ostravsko umísťuji outdoorové programy pro ty, kteří hledají cestu k návratu do dobré kondice a duševní pohody. Pořádám kurzy a výlety severskou chůzí a další  nízkoprahové programy (cyklovyjížďky a expedice, běh, in-line, tanec).  Poskytuji ubytování v krásné, rekonstruované prvorepublikové vile ve Zlatých Horách v Jeseníkách.

Karlovy Vary

Zdeněk Vaněk

E-mail: zdenek.avar@seznam.cz

Telefon: +420 606 219 740

Web: www.nordicwalker.cz

Kvalifikace: instruktor Nordic Walkingu

Kladno, Rakovník, Praha

Jan Seibert                                                                                                       jan_seibert

E-mail: jan.seibert@seznam.cz

Telefon: +420 734 368 446

Web: www.koucink-nordicwalking.cz

Kvalifikace: instruktor Nordic Walkingu, kouč, školitel, cestovní průvodce

Něco o sobě: Díky mým zkušenostem z lektorování, byznysu, průvodcování a sportu získáte možnost propojení vlastního rozvoje jak vaší mentální stránky, tak i té zdravotně pohybové prostřednictvím mentálního koučování přímo s hůlkami na čerstvém vzduchu. Nebo to můžete oddělit. To znamená nejprve trénink Nordic Walkingu a potom využít správně okysličeného mozku a  intenzivnějšího vylučování neuro-přenašečů v mozku. To má velmi pozitivní vliv na paměť, myšlenkovou tvořivost a rozpoložení organismu k tvůrčí činnosti na Vaší cestě za osobními změnami k lepšímu,  což je u koučování velmi užitečné. Vede to k Vašemu rychlejšímu osobnímu rozvoji a efektivnějšímu dosahování Vašich cílů a plánů. 

Nordic Walkingem posílíte tělo. Koučinkem posílíte víru v sebe sama. Naučím Vás správné technice Nordic Walkingu, pomůžu zlepšit Vaší kondici nebo zhubnout. Další výhodou Nordic Walkingu je, že při něm lze velmi dobře vést koučovací konverzaci.

Spojení Nordic Walking s:

  • koučink – individuální a týmový
  • školení – odolnost proti stresu, sebekázeň, efektivita, výkonnost, motivace, osobní rozvoj, leadership, prodejní dovednosti, konflikty, manipulace, asertivita,…
  • pěší turistika (ČR, SR, Alpy, Dolomity)

Kroměříž

Michaela Šandová                                                                                                           IMG_1080_20160602 (002)

E-mail: eventy@volny.cz

Telefon: +420 731 484 222

Web: www.eventy.cz

Kvalifikace: instruktor Nordic Walkingu, výživový specialista a kouč, masér

Něco o sobě:

Výživový specialista – držitel licence správné nutriční praxe NutriAcademy s.r.o.

Od roku 2006 se zabývám přírodními doplňky stravy a jejich působením na zlepšení zdravotního stavu a celkovou regeneraci organismu. Praxe mně přivedla k tomu, abych se více zaměřila na výživu a psychiku člověka. Celý život se rekreačně věnuji sportovním aktivitám jako jsou kolo, plavání , lyžování, jízda na koni a turistika.

To mně přimělo k tomu, rozvinout své aktivity o terapeutickou a kondiční chůzi „Nordic Walking“. Tuto dnes řadím jako výchozí tělesnou aktivitu pro pobyty směřované k redukci váhy a zlepšení jak fyzické tak i psychické kondice.  Již druhým rokem pořádám nadační akci „Nordic walking – Pochod za slané děti“.             V mém centru zdraví a krásy klienti prochází všemi fázemi, které podporují zdravou mysl, regeneraci těla a posílení psychické i fyzické rovnováhy. Tento proces je novinkou medínské specializace Anti-aging. Jeho cílem je maximálně zvýšit a udržet kvalitu života i v pokročilém věku. Usiluje o zachování životní energie, pohybových a smyslových schopností  člověka a jeho duševní vyrovnanost.
Metody které dnes uplatňuji ve své poradenské praxi se týkají převážně detoxikace organismu, vytvoření acidobasické rovnováhy a rovnováhy střevní mikroflóry, podpora nutriční výživy a regenerace buněk., zlepšení psychické a fyzické kondice.

Spojením všech získaných zkušeností nabízím komplexní služby.

„Lektor kurzů hubnutí“.
„Poradce pro výživu“  se specializací na:  diabetes, celiakii,  výživu dětí, těhotných a kojících matek.
„LifeStyle kouč“  trenér životního stylu.
„Cvičitel Nordic walkingu“.
„Masér“ pro sportovní a relaxační masáže
„Fitness trenér“

Liberec

Jana Černá

E-mail: nw-liberec@centrum.cz

Telefon: +420 721 502 751

Web: www.projdise.net

Kvalifikace: rekvalifikační kurz v roce 2008

Něco o sobě: V roce 2008 jsem absolvovala rekvalifikační kurz NW u ČANW v Praze a doplňující masérské kursy. V roce 2011 rekvalifikační kurs zdravotní TV na VŠ Palestra. Věnuji se hlavně starší populaci. Pořádám víkendy pro ženy 50+ s výukou NW chůze a se zdravotním cvičením a masážemi. V Liberci organizuji na jaře a na podzim výuku nordic walkingu. Ráda se zapojuji do akcí ČKNW.

Mělník

Ing. Jitka Hadovájitka_hadova

E-mail: jitka@nwproradost.cz

Telefon: +420 723 784 500

Web: www.nwproradost.cz

Kvalifikace: instruktor Nordic Walkingu

Pardubice

Jitka Šikulová

E-mail: jitka.sikulova@centrum.cz

Telefon: +420 732 737 985

Web: www.nwcpardubice.wbs.cz

Kvalifikace: instruktor Nordic Walkingu

Něco o sobě: Zajímá mě zdravotní prevence. Jsem výživová poradkyně, masérka, ale hlavně instruktorka Nordic Walking. Pořádám výukové i kondiční kurzy a víkendové programy plné pohybu, zážitků a regenerace.

Praha

Petra Hamerskápetra_hamerska

E-mail: info@zdravejime.cz

Telefon: +420 607 931 902

Web: www.zdravejime.cz

Kvalifikace: certifikovaný výživový poradce, instruktor Nordic Walkingu

Něco o sobě: Původním povoláním jsem zdravotní sestra, hrála jsem vrcholově stolní tenis, nyní se věnuji výživovému poradenství v součinnosti s pohybem, změně stravovacích návyků, prevenci nadváhy a obezity u dětí i dospělých, jsem absolventkou kurzu kognitivně-behaviorální terapie obezity STOBu, členkou Společnosti pro výživu. Nordic Walking je přirozenou, zdravou a i levnou pohybovou aktivitou pro veškeré věkové kategorie, která vás v prostředí přírody nakopne pozitivně nejen po zdravotní stránce, ale dodá i skvělé pocity pohody, dobré nálady a harmonie. Pojďte si ten úžasný pocit ze svého těla a přírody vyzkoušet při individuální nebo i skupinové lekci.

Jiřina Matouškovájirina_matouskova

E-mail: jirina.matouskova@seznam.cz

Telefon: +420 724 854 809

Kvalifikace: rekvalifikační kurz Nordic Walking při ČANW v roce 2007

Něco o sobě: Nabízím nácvik správné techniky chůze s ohledem na vaše zdravotní problémy. NORDIC WALKING považuji za nenáročný sport pro každého. Může vám přinést radost z pohybu v přírodě, pomoc při bolestech zad a dalších zdravotních problémech, redukci váhy, pěkné držení těla a dobrou náladu.

Ráda bych upozornila také na jarní kurs NW, připravovaný spolkem SENIOR-PARTNER na v Praze 9 na Proseku, určený především věkové kategorii 55 plus. Další informace a přihláška: http://www.senior-partner.cz/sp/kurzy-pohybovych-aktivit-1404042446.html

RNDr. Štěpánka Svobodovástepanka_svobodova

E-mail: stepankasvobodova@seznam.cz

Telefon: +420 728 769 621

Kvalifikace: certifikovaný instruktor Nordic Walkingu

Něco o sobě: Když mi není úplně nejlíp, musím odjakživa ven. Miluju hory, v létě s batohem na zádech, v zimě na běžkách i na sjezdovkách, ráda se na kole kochám krajinou a pak si koupu lýtka v chladné čisté vodě, ráda se „dobíjím“ poslechem vážné hudby. Jako překladatelka anglické beletrie hledám protiváhu k tak trochu osamělé profesi mezi pozitivně naladěnými lidmi, a když je navíc můžu něco naučit, těší mě to dvojnásob. Nordic Walking mi navozuje pozitivní pocity, které coby maminka dvou dospělých dcer a babička tří vnoučat tak ráda sdílím s rodinou a přáteli, Nordic Walking mě udržuje ve formě, Nordic Walking mě zkrátka baví, protože se při něm užije spousta legrace.

Motto: Pojďte ven a hýbejte se! Výsledek se dostaví okamžitě.

Lekce: Nordic Walking po celý rok – Mateřské centrum Knoflík Prosek, soukromé lekce v Krči, Modřanech i kdekoliv po Praze, od dubna v rámci studia Zdravý Styl 98 také v Holešovicích a Horních Počernicích… „Hůlkovat“ se dá zkrátka úplně všude.

Zamyšlení aneb co je to Nordic Walking: Co to je? Zdánlivě jednoduchá otázka. Když se však dočtete, že je to vaše cesta ke štíhlé, pevné postavě a skvělé kondici, že je to fyzická aktivita, která pomáhá při bolestech zad, artróze, osteoporóze, vysokém krevním tlaku, nadváze, cévních problémech a dalších obtížích, určitě zatoužíte po tak zázračné věci. A stačí jen pár speciálních hůlek. Jen si představte, že se konečně zbavíte těch pár nadbytečných kilogramů, že se protáhnete, hodíte na chvíli za hlavu všední starosti a budete si vychutnávat pohyb venku, mimo čtyři stěny, elektronické přístroje a pot ostatních cvičících. A to opravdu jde? Ano, a přitom stačí, když s námi vyrazíte na „vycházku“ a díky speciálně navrženým holím zapojíte nejen dolní končetiny, ale rovněž svalstvo horní poloviny těla, „spálíte“ o 40 % kalorií víc než při běžné chůzi a ještě se přitom pobavíte s přáteli. A přijít můžete úplně všichni, stačí jen pohodlné sportovní boty. Nordic Walking zvládne úplně každý a skoro každý si ho oblíbí. Lekce probíhá venku, na čerstvém vzduchu a za každého počasí. Hůlky vám půjčím a už se na vás moc těším.

Ludmila Brťková                                                                                                                   

E-mail: lida.brtkova@volny.cz

lidkaTelefon: +420 602 416 955

Kvalifikace: certifikovaný instruktor Nordic Walkingu

Něco o sobě: pořádám kurzy kondiční chůze pro jednotlivce nebo menší skupinky i pravidelné víkendové vycházky po Praze 6.

Jde o praktickou výuku určenou pro ty, kteří se chtějí něco dozvědět o technice severské chůze, zlepšit držení svého těla a odbourat bolesti v zádech.

Písek

Zuzana Divišová

E-mail: zuza.divisova@seznam.czZuzka 15

Telefon: +420 723 116 707

Web: www.zuzanadivisova.cz

Kvalifikace: instruktor a terapeut  Nordic Walkingu

Něco o sobě: Jsem fitness trenérka. Snažím se lidem ukazovat cestu ke zdraví. To je, mimo jiné, zdravý přiměřený pohyb – Nordic walking. Při potížích kombinuji různé terapie, které vedou k rychlé úlevě –  Dornova metoda, Reflexní terapie, SM systém MUDr. Smíška (rehabilitační cvičení), masáže.

Praha a Jižní Čechy

Martina Vernerová                                                                                        foto portrét

E-mail: nordicwalkingfitnes@gmail.com

Telefon: +420 603 267 712

Web: www.nordicwalkingfitness.cz

Kvalifikace: instruktor  Nordic Walkingu

Prostějov

Lenka Sehnalová

E-mail: sehnalovalenka@seznam.cz

Telefon: +420 732 635 360

Kvalifikace: akreditovaný cvičitel Nordic Walkinglenka_sehnalova

Něco o sobě: Je mi 48 let a severskou chůzí se zabývám pět let – došla jsem si k ní věkem, nemocemi a nadváhou. Spolupracuji s lékaři, pacientskými organizacemi a Zdravým městem Prostějov. Lekce pořádám převážně pro zájemce se zdravotními problémy, ale nejen pro ně. Kromě teorie a praxe Nordic Walkingu kladu velký důraz na motivaci a mým heslem je: „Jdeme ven aneb (skoro) všechno se dá rozchodit.“

Slavonice

Vítězslava Benešovávitezslava_benesova

E-mail: vbenesova@iol.cz

Telefon: +420 606 630 399

Web: www.slavonice-vps.info

Kvalifikace: instruktor

Něco o sobě: Z mistrovského volejbalu jsem přešla na Nordic Walking a nelituji. Když chci chodit, vezmu hůlky na Nordic Walking, když mám chuť bruslit, vezmu delší na blading. Obojí je paráda a moc mě to nabijí. Doporučuji všem, kteří váhají!

Svitavy

Ing. Dita Urbánková, Ph.D.dita_urbankova

E-mail: urbankovadita@seznam.cz

Telefon: +420 737 513 000

Web: www.poradnavyzivy.cz

Kvalifikace: instruktor Priessnitz a Nordic Walkingu, poradce pro výživu, lifestyle kouč

Něco o sobě: pořádání víkendových akcí, přednášky, výuka na školách, akce pro firmy.

Trutnov

Jan Pavlíček

E-mail: nordicwalking@seznam.cz

Telefon: +420 737 742 889

Web: nordicwalking.nolimit.cz

Kvalifikace: Instruktor nordic walking

Něco o sobě: Vyučuji NW již 4rokem v Trutnově, zaměřuji se na 2hod. individuální lekce a prodej holí Gabel a Fizan. Jsem nadšenec a propagátor NW.

Žatec

Alena Císařováalena_cisarova

E-mail: cisarovaaja@seznam.cz

Telefon: +420 731 415 447

Web: www.nordicwalking-zatec.cz

Kvalifikace: instruktor

Něco o sobě: Jsem instruktorka Nordic Walking a zároveň i masérka. Spolupracuji s výživovými poradci a pořádám víkendové pobyty v krásném prostředí Krušných hor. Koukněte na moje webové stránky a přidejte se.