Nové Město na Moravě 03.09.2016

 

3.9. 2016 zavítá Nordic walking tour 2016 do okolí Nového Města na Moravě – do nejvýše položené vesnice na Vysočině – Studnice. Startovat tuto akci bude Král Koruny Himaláje horolezec Radek JAROŠ

Přijďte si užít babí léto pobytem a pohybem v krásném prostředí Vysočiny. Letošní ročník Nordic walking tour  je opravdu bohatý na objevování nových míst, která jsme s projektem ještě nenavštívili. Udělejte si čas a dorazte první zářijový víkend, v sobotu 3. 9. 2016 do Studnice u Nového Města na Moravě. Uděláme si krásnou cca 10 km vycházku plnou zajímavostí po okolí. Vyrazíme od turistické chaty Studnice a první zajímavostí budou tři sloupy s dráty. Mnohého turistu překvapí, proč jsou na vrcholu Žďárských vrchů tři sloupy s dráty, které vedou odnikud nikam, ale jedná se o meteorologickou stanici, konkrétně se zabývající výzkumem vlivu námrazy na elektrické vedení. Lepší místo si vybrat opravdu nemohli, protože námraza je zde téměř každou zimu opravdu veliká…  Dále půjdeme okolo Pasecké skály, uvidíme Podmedlovský mlýn, sochy M. Olšiaka Krbový Mužík, Výr a spoustu dalších krás tohoto kraje.

Registrace začíná od 9 hodin v Turistické chatě Studnice a v 9.30 h Král Himaláje Radek Jaroš odstartuje tuto další etapu Nordic walking tour 2016. Po návratu z vycházky k chatě Studnice bude následovat zasloužené občerstvení a bohatá tombola. Samozřejmostí před startem a v průběhu vycházky bude instruktáž nordic walkingu, rozcvička apod. Hole Vám rádi na místě zapůjčíme. Budete moci též navštívit stánek partnera této akce Zdravotní pojišťovny ministerstva vnitra ČR a dozvědět se mnoho zajímavostí o jejich produktech a výhodách pro pojištěnce.

Myslíme, že již teď se máte na co těšitJ Pokud chcete dorazit na tuto akci z větší dálky, níže uvádíme doporučené ubytování:

http://www.chatastudnice.cz/

http://www.romantika-penzion.cz/

http://www.penzionumartina.cz/

http://www.sykovec.cz/

http://www.vlachovice-nm.cz/vlachuvka/

http://pension-klokoci.hotel.cz/

a další.

Těšíme se na Vás!  Zástupci CKNW

Mapa trasy: