Brno 14.05.

 

2016- Brno-01

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

NORDIC WALKING TOUR 2016 – 14. 5. 2016 BRNO

 … Tak nás tu zase máte BrňáciJ   Již potřetí ve své historii zavítá celorepubliková tour do jihomoravské metropole města BRNO

…V sobotu 14. května 2016 se bude konat v Brně další zastavení celorepublikového projektu Nordic Walking Tour 2016

Pojďme zopakovat nebo naopak pokořit loňský rekord v počtu účastníků jednotlivých zastavení tour – je to výzva! Vloni se v Brně sešlo několik stovek příznivců nordic walkingu.

Nazujte sportovní obuv, vezměte s sebou rodinu, děti, přátele a kamarády a pojďte se s námi projít! Po loňském velmi úspěšném zastavení v Brně letošní seriál akcí Nordic Walking Tour pokračuje
14 . května opět v Brně. Registrace účastníků začíná již
od 9 hodin u hotelu Velká Klajdovka, Jedovnická 7, Brno  a v 10.00 hodin všichni vyrazí po skupinách na pochod. Předpokládaný návrat je plánován na 13.00 hodin. Po té bude následovat tradiční tombola a ukončení akce.

Nordic Walking je sport pro širokou veřejnost a trasy v délce cca 3,5 a
6 km
ujde každý! Na trasách, které povedou Národní přírodní rezervací Hádecká planinka, Vás budou doprovázet kvalifikovaní instruktoři nordic walkingu.

Na místě bude opět půjčovna holí, instruktoři, kteří vám poradí se správným pohybem a prezentace partnerů akce.

A pokud vám nevyjde procházka ani v tomto termínu, budeme se těšit na setkání s vámi na dalších akcích Nordic Walking Tour 2016, o kterých se více dozvíte na www.cknw.cz, www.nordicwalkingtour.cz, www.chodec.com a na FB.

 

Nordic Walking Tour 2016 – Brno Velká Klajdovka

Datum konání akce: sobota 14.5.2016 9:00

Tato akce se koná pod záštitou hejtmana Jihomoravského kraje JUDr. Michala Haška
a starosty městské části Brno-Líšeň Mgr. Břetislava Štefana


Registrace předem:
 doporučujeme se registrovat předem na emailu info@chodec.com abychom pro Vás měli dostatek holí k zapůjčení

Registrace na místě: 9:00 – 10:00 Brno – Líšeň, hotel Velká Klajdovka
Parkování je možné podélně na ulici Jedovnická, neparkujte prosím před hotelem. Děkujeme
Start: 10:00


Startovné:
 platí se namístě 50 Kč dospělí a děti do 15 let 20,- Kč. Startovné obsahuje registraci, číslo do tomboly, vodu a energetickou tyčinku.
Zapůjčení holí: zdarma oproti vratné záloze 100 Kč. Bude zde možnost i zakoupení nových holí Leki a Gabel za zvýhodněnou cenu.

Ubytování: 800 Kč za dvoulůžkový pokoj se snídaní. Platí pouze pro registrované účastníky NW Tour a oproti námi vystavenému voucheru. Tímto děkujeme hotelu Velká Klajdovka za nabídku výhodného ubytování pro účastníky NW Tour.

Jsou přichystány různé trasy dle náročnosti a zaměření:
1) Nordic Walking – více než běh – 6 km: trasa se půjde ve svižnějším tréninkovém tempu, ukázka posilování a krátký běh s holemi se zaměřením na aktivní zapojení celého těla

2) Nordic Walking – z nuly zpátky do kondice 3,5 km: vycházka v klidném tempu s ukázkou správné techniky chůze s Nordic Walkingovými holemi. Trasa vhodná pro osoby s malou kondicí, s nadváhou, těhotné a maminky po porodu, seniory.

Program: registrace, zahájení, seznámení s Nordic Walkingem. Během obou výletů seznámení s technikou Nordic Walkingu. Vše bude probíhat pod dohledem profesionálních instruktorů z našeho týmu chodec.com. Na závěr bude vyhodnocení a tombola.

Časový harmonogram:
09:00 – 10:00 registrace
10:00 – START po skupinách
12:30 – 13:00 ukončení pochodu
13:00 – tombola (slosování startovních čísel o věcné ceny)

Nordic Walking je celoroční pohybová aktivita vhodná téměř pro každého a bez omezení terénu. Nordic Walking je možné využít jako možnost náročného tréninku pro sportovce, fitness aktivity pro udržení si zdraví a kondice a jako vynikající pohyb pro osoby po úrazech, nemocích v rámci rekonvalescence a rehabilitace. Správné pochopení a využití Nordic Walkingu vede k obecně zdravějšímu životnímu stylu.

Pořadatel: Český klub Nordic Walking o.s.
Spolupořadatel: chodec.com

Brněnské zastavení se koná pod záštitou starosty městské části Brno-Líšeň Mgr. Břetislava Štefana a hejtmana Jihomoravského kraje JUDr. Michala Haška.

Partnery brněnské etapy NW Tour jsou:
Hotel Velká Klajdovka který poskytuje zázemí celé akci, zvýhodněné ceny ubytování a občerstvení
Městská část Brno-Líšeň
Alpsport
 – prodejna s vybavením do přírody
ZOO Brno
Rádio Krokodýl – mediální partner
Kancelář Brno – Zdravé město.
Česká unie sportu 

Stránky celé NW Tour jsou zde:
http://www.nordicwalkingtour.cz/

Stránky Českého klubu NW:
http://www.cknw.cz/