Unhošť 01.05.2016 – Unhošťské mlýny

Oslavíme opět jako v minulých letech 1. Máj procházkou po Unhošťských mlýnech v rámci Nordic Walking Tour 2016

 Když oslavy 1. máje, tak se vším všudy. Průvody příznivců nordic walkingu se vydají již tradičně tuto neděli 1. května 2016 s holemi v ruce na procházku údolím Kačáku po Unhošťských mlýnech. Český klub nordic walking připravil na první květnový den dvě krásné trasy – jedna 6 kilometrová, druhá 12 kilometrová, které budou obě startovat ze hřiště TJ Unhošť ve Smetanově ulici v Unhošti.  Vzhledem k lepší organizaci ´“povycházkového“ doprovodného programu – opékání špekáčků a losování bohaté tomboly, jsme se rozhodli udělat časově odlišné dva starty pro krátkou a delší trasu – zájemci o delší vycházku vyrazí v 10 hodin a účastníci kratší trasy v 11 hodin. Na startu budou k dispozici mapky obou tras, které máte i v příloze této zprávy a můžete si je vytisknout. Trasy budou značené a s každou skupinou půjde certifikovaná instruktorka nordic walkingu. Registrace se tudíž bude konat po celou dobu od 9 až do 11 hodin. Vždy cca 15-20 minut před startem jednotlivých tras bude probíhat s instruktorem nordic walkingu velmi důležitá rozcvička a protahovací cviky. V rámci startovného každý obdrží nealko nápoj, energetickou tyčinku a startovní číslo slosovatelné v bohaté tombole. Toto startovní číslo slouží i zároveň jako poukázka na špekáček, s chlebem a hořčicí, které si budete po návratu v cíli opékat na přírodním ohništi.

V prostoru startu a cíle si může každý navštívit stánky partnerů akce, Wina lite, České průmyslové zdravotní pojišťovny a nově i stánek s velmi kvalitním sportovním a funkčním oblečením a dalším zbožím společnosti O STYLE (prohlédnout si můžete na www.ostyle.cz) – možnost bude platit jak hotově tak i platební kartou.

Na delší trati bude zajištěna prohlídka dokonale zachovalého mlýna Proškova mlýna s odborným výkladem. Podrobnější informace najdete na: www.nordicwalkingtour.cz, www.cknw a na Facebooku.

Na každém zastavení, které je spíše sportovně-společenskou akcí, se seznámíte

se správnou technikou pod vedením zkušených certifikovaných instruktorů, pobavíte se s přáteli a na závěr můžete vyhrát hodnotné ceny v tombole. Vítán bude každý, kdo se chce naučit NW a projít se na čerstvém vzduchu.

Partneři akce: Místní organizace Českého červeného kříže, Česká průmyslová zdravotní pojišťovna,  Garmin, Gabel, O´STYLE, Středočeské vodárny a další. Velké poděkování patří generálnímu partnerovi společnosti Lesy ČR.

Více informací o celém projektu Nordic Walking Tour 2016 najdete na www.cknw.cz a www.nordicwalkingtour.cz

 

Základní Informace – Unhošť – 1. 5. 2016

Pořadatel: Český klub Nordic Walking o.s.

Spolupořadatelé: WT Concept s.r.o.

Termín: 1.6.2016

Místo registrace: Unhošť, hřiště TJ Unhošť, Smetanova ulice

Prostor cíle: Unhošť, hřiště TJ Unhošť, Smetanova ulice

Doprava: vlastní

Trasy: 6 a 12 km – údolím Černého potoka a Loděnice (Kačáku). Na delší trase prohlídka Proškova mlýna s minipřednáškou o historii mlynářství na Unhošťsku. V cíli opékání vuřtů (vuřt, chleba, hořčice a nealko nápoj je součástí startovného) a slosování startovních čísel o věcné ceny.

Přihlášky: nejsou nutné, případně pošlete info o účasti na e-mail: gabina@cknw.cz, kontaktní tel.: 739 086 447 – R. Douša

Startovné: 50 Kč za účastníka a start, děti do 15ti let 20 Kč

Registrace: 1. 5. 2016, od 9 do 11.00 hodin na hřišti v Unhošti

Informace: www.cknw.cz, www.wtc.cz, www.nordicwalkingtour.cz

Různé:

  • účastníci startují na vlastní riziko
  • o případném odvolání akce budou účastníci informováni do 30.4.2016 na internetových stránkách www.wtc.cz a www.cknw.cz
  • pořadatel si vyhrazuje právo v případě nepředvídatelných událostí udělat změny v tomto rozpisu
  • vybavení (NW hole) je možno zapůjčit si při registraci – půjčovné dospělá osoba Kč 50,-/pár, děti do let ZDARMA

 

Časový harmonogram:
9:00 – 11:00 registrace

10:00 – start delší trasa

11:00 – start kratší trasa
14.00 – 16.00 – opékání špekáčků, tombola, ukončení akce

 

Mapy