Zimní vycházka Brdy 20.02.2016

 

Letos jsme poprvé zařadili zimní vycházku mezi jednotlivé ročníky Nordic walking tour….Proběhla v sobotu 20. února 2016 v Brdech a setkala se s velikým úspěchem

Ano, po pár měsících jsme se opět vrátili do Mníšku pod Brdy a uspořádali zde zimní vycházku nordic walking. Původně jsme čekali zasněžené Brdské lesy, výstup na Skalku pomalu na sněžnicích, ale nic z toho se nekonalo, počasí nám přálo, bylo skoro jak na jaře, až v závěru vycházky začal drobně poletovat sníh s deštěm.

Trasa byla oproti podzimnímu zastavení delší i fyzicky náročnější, ale všichni ji zvládli a odnesli si krásné někdy až adrenalinové zážitky z 12 ti až 16 ti kilometrové vycházky.

Již kolem 10 hodiny začali přicházet první účastníci k restauraci U Káji Maříka v Mníšku pod Brdy, kde probíhala krátká registrace, možné teplé i studené občerstvení a kolem půl 11h začala pod vedením instruktorky Ivy Černíkové a její asistentky Martiny Vernerové zajímavá rozcvička a ukázka správné techniky nordic walkingu.  Před 11 hodinou se již had několika desítek příznivců tohoto zdravého sportu vinul kopcem směr poutní areál Skalka. Komu bylo zpočátku chladno, tak ten se jistě dostatečně zahřál, neboť na Skalku je to slušný výšlap. Na Skalce jsme si prohlédli křížovou cestu, někteří stihli i rychlé občerstvení v kiosku a společně jsme se vydali směr rozcestí Červený kříž. Cestou se již začali tvořit skupinky dle zdatnosti a rychlosti, ale trať vedla po turisticky značených trasách, tudíž málokdo „zakufroval“, i když našli se i tací, kteří si trať prodloužili o jeden kopeček dolů a zase zpět nahoru, Ti by zasloužili medaili za největší sportovní výkonJ Odměnou všem byly nádherné výhledy ať už na jezírko s malebnou chatovou osadou či okolí Brd z vrcholu Babka. Unavení ale spokojení jsme si opékali špekáčky na přírodním ohništi kiosku na Skalce a za hudby netradiční country kapely s unikátní basou hodnotili tuto super procházku.

Za drobného sněžení jsme se ze Skalky vrátili opět do prostoru startu a cíle – do restaurace U Káji Maříka, kde si každý mohl dát něco dobrého k jídlu i k pití a proběhla zde tradiční tombola.

Poděkování patří instruktorce Ivě Černíkové a Martině Vernerové za perfektní metodický přístup a přípravě na akci, dále samozřejmě instruktorce Petře Hamerské, která zimní vycházku vymyslela, ale bohužel se z důvodu nemoci nemohla zúčastnit, Městu Mníšek pod Brdy za propagaci akce, Restauraci U Káji Maříka za perfektní zázemí, společnosti Garmin, WTConceptu, p. Záhorňacké za věnování dárků do tomboly a CKNW za produkci a realizaci této vycházky.

Závěrem Vás všechny zveme na slavnostní zahájení dalšího ročníku Nordic walking tour 2016, které proběhne v sobotu 16. dubna 2016 již tradičně v Praze – Kunraticích – restaurace Na tý louce zelený. Neváhejte a určitě všichni přijďte.

Podrobnější informace o akcích projektu najdete na:

www.cknw.cz, www.nordicwalkingtour.cz a na Fb.

 

CKNW_Brdy4CKNW_Brdy5CKNW_Brdy7CKNW_Brdy8CKNW_Brdy9CKNW_Brdy10CKNW_Brdy12CKNW_Brdy13CKNW_Brdy15CKNW_Brdy16CKNW_Brdy18 CKNW_Brdy24CKNW_Brdy28CKNW_Brdy32 CKNW_Brdy33CKNW_Brdy35CKNW_Brdy37CKNW_Brdy42CKNW_Brdy44CKNW_Brdy46CKNW_Brdy48CKNW_Brdy49CKNW_Brdy52CKNW_Brdy59

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Pojďte se s námi projít brdskou krajinou