NWT Pálava – Pavlov , 14.11.2015

Ta jižní Morava je jistě krásná zem, osázená vinohradem… Ano je! Přesvědčili se o tom desítky účastníků posledního zastavení NW TOUR 2015 – 14. listopadu 2015 na Pálavě

Již od pátečního večera se začali do malebné vinařské obce Pavlov sjíždět účastníci posledního zastavení NW TOUR ze všech koutů České republiky. Velké zastoupení zde měl region Středočeského kraje a Prahy, ale ani ostatní regiony se nenechaly zahanbit. Každý zde již měl předem rezervováno ubytování, takže hurá se ubytovat a začít koštovat. Po krásném pátečním večeru stráveném degustací ve sklípcích nádherného malebného Pavlova, seznamování se s okolím a místními vinaři se málokomu chtělo v sobotu brzy ráno vstávat. Proto byl předvídavě start tohoto zastavení posunut až na půl 11hod. Registrace začala v hotelu Pavlov v 10 hodin a produkční tým měl napilno. Netradiční podzimní počasí, krásně slunečno, nádherná viditelnost, co více si přátJ Lidé se s nadšením registrovali, hole se půjčovaly a všichni natěšeni na zajímavou vycházku, tentokrát i celý produkční tým, vyrazili směr Dívčí hrady. Na úvod pořádný kopec všem pěkně roztáhl hrudní koš, ale stálo to za to. Novomlýnské nádrže, okolní vesnice a Pavlov z ptačí perspektivy – k tomu není co dodat. Cca 10km vycházka pokračovala směrem na Děvín, cestou jsme se kochali nádhernými výhledy např. na známou zatopenou obec Mušov, jadernou elektrárnu Dukovany či známé Dolní a Horní Věstonice. Pěkný větřík nás překvapil v soutěsce pod Děvínem, ale nám nic nevadí, natáhli jsme kapuce a zacvičili si s vedoucím instruktorem Mirkem Levkem trochu strečinku a bylo fajn. Po 13 hodině jsme se příjemně unaveni a plni skvělých a netradičních zážitků vrátili k hotelu Pavlov, kde jsme si dali zasloužené občerstvení a samozřejmě proběhla bohatá tombola.

Odpoledne spousta z nás fandila našim děvčatům v tenisovém Fed Cupu, někteří odpočívali a připravovali se na večerní Husí hody. S místními – hodonínskými a dalšími moravskými příznivci nordic walkingu jsme se přátelsky rozloučili a shodli se, že příští rok zase musíme přijet na Jižní Moravu.

Když závěr sezony na Moravě, tak na celý víkend, jinak to snad ani nejde. Sobotní večer všichni přespolní účastníci trávili degustacemi a Husími hody v místních sklípcích či hotelu, v neděli si při snídani vyprávěli zážitky a zněla jen a jen slova chvály.

Poděkování patří  Lesy České republiky, s.p., Hotelu Pavlov, Garmin, místnímu klubu Nordic Walking Klubu v Hodoníně, všem zúčastněným instruktorům nordic walking a samozřejmě všem účastníkům.

Těšíme se na Vás všechny v roce 2016!!!

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


Mapa