Sportování nejen se seniory

Oslavili jsme Mezinárodní den seniorů sportem a pohybem. V sobotu 3. října 2015 před hlavní tribunou
na lehkoatletickém stadionu na Sletišti a přilehlém okolí v Kladně probíhal projekt Oslavte s námi Mezinárodní den seniorů sportováním nejen se seniory.

Již od časného rána přicházeli nejen senioři, ale i děti jejich dětí na Sleťák, aby  jako první získali popis při hledání geo-keší v přilehlém lesoparku, vyšli si s nordic walking holemi, zkusili si jízdu na elektrokole, svou sokolskou obratnost či si dali unikátní občerstvení ve formě bramborové placky se sádlem, česnekem či povidly přímo upečené před jejich zraky na retro kamínkách HAF Clubu Unhošť.   Po celý den si mohli účastníci za neobyčejně slunného počasí vyzkoušet celou řadu sportovních a dovednostních disciplín nebo si vyjet na krásný cyklovýlet do Srb na Racek a zpět. Akce se konala za podpory Sportovní komise Rady města Kladna. Do příprav a realizace projektu se zapojili: SK Outdoor, Česká obec sokolská – župa Budečská, Český klub nordic walking, Česká průmyslová zdravotní pojišťovna,  GEO Kladno, SYMPA SPORT 2000, HAF Club Unhošť, Česká unie sportu a další významní partneři.

V čem spočívá kouzlo tohoto projektu? Je zaměřen aktivní seniory, kteří přivádějí ke sportu nejen své děti, ale dnes již i svá vnoučata. Jedná se zejména o outdoorové sporty, doplněné o poznávací prvky z přírodních, ekologických a kulturně – společenských oblastí.

Při registraci dostávaly všichni tzv. Senior pasy, do kterých byla na všech stanovištích zaznamenávány výkony prarodičů, rodičů i dětí.

Průběžné plnění jednotlivých disciplín populární formou probíhalo až do pozdních odpoledních hodin. Kolem 16 hodiny proběhlo hodnocení a slosování čísel senior pasů o ceny, které věnovali partneři projektu. Z hlavní ceny krásného a velmi chutného dortu v podobě sportovní tašky se radovala rodina kladenských Geo – kačerůJ Děkujeme mnohokrát Hance Hrotíkové za námahu a čas – všechny její úžasné dorty naleznete na FB – dortová dílna.

Den plný dobrodružství, sportu a společenských aktivit určitě neprobíhal v Kladně naposledy, rádi Vás uvítáme na dalších našich akcí.

Podrobnější informace o akcích projektu najdete na:

www.skoutdoor.cz, www.nordicwalkingtour.cz a na Fb.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Oslavte s námi mezinárodní den seniorů Sportováním nejen se seniory. Tato velká akce se uskuteční na kladenském sletišti v sobotu 3. října od 10:00. Pro všechny soutěžící jsou připraveny různé možnosti sportovního vyžití, ukázky sportů a cvičení, možnost vyzkoušení elektrokol a mnoho dalšího. Akci uzavře bohatá tombola.

Startovné: jednotlivci 50,- Kč, rodinné 100,- Kč