NWT 2015 – 29.08., Adršpach

Nordic walking tour se letos poprvé představí v „Ádru“

 

Neváhejte, vezměte své blízké, přátele a kamarády a doražte poslední prázdninový víkend si užít nejen nordic walking do krásného prostředí Teplicko-adršpašských skal. O tomto víkendu 27. – 30. 8. 2015 se zde koná i tradičně vyhlášená akce Mezinárodní horolezecký filmový festival. Uvidíte, co jste ještě neviděli, zažijete, co jste nezažili, přijeďte, určitě nebudete litovat!

A teď zpět k Nordic walking tour 2015. Letošní prázdninové zastavení se koná v sobotu 29. 8. 2015 v Teplicích nad Metují. Startovat budeme od Penzionu Kamínek, ul. B. Němcové, zde bude i cíl naší vycházky. Zkušená instruktorka Vlaďka Jalůvková Vás naučí ten správný krok, provede instruktáž, tradiční rozcvičku a co by i horolezkyně Vás provede krásným okolím Teplicko-adršpašských skal. Samozřejmě je možné zapůjčení či zakoupení nordic walkingových holí přímo na místě. Nenáročná trať bude dlouhá cca 10 km, kdyby se někdo necítil, je možné v polovině trasy – v Adršpachu – sednout na vláček a dojet do cíleJ Registrace potrvá od 10 do 11 hodin, v 11.30 hodin vyrazíme všichni na trasu. Po návratu zpět do cíle bude následovat tradiční bohatá tombola, možné občerstvení přímo v restauraci Penzionu Kamínek a ukončení nordic walking akce. Ovšem pro Vás, kteří zůstanou do neděle, zábava nekončí, čeká Vás spousta zajímavých soutěží, atrakcí, přednášek, promítání a vystoupeních skvělých hudebních skupin až do rána.

Těšíme se na viděnou, zástupci Českého klubu nordic walking

 

Tipy na ubytování v Teplicích nad Metují a okolí (jen upozorňujeme, že většina doporučených ubytovacích kapacit může být vzhledem ke konání festivalu obsazenáL):

 

Nordic Walking Tour 2015 – ADRŠPACH – Teplice nad Metují

Datum konání akce: sobota 29. 8. 2015

Registrace na místě: 10.00-11.00- před Penzionem Kamínek, Boženy Němcové, Teplice nad Metují
Parkování je možné na parkovišti přímo před penzionem
Start: 11.30 hodin


Startovné:
 platí se namístě 50 Kč dospělí a děti do 15 let 20,- Kč. Startovné obsahuje registraci, číslo do tomboly, vodu a energetickou tyčinku.
Zapůjčení holí: dospělí Kč 50,-/ děti do 15 let ZDARMA

Trasa 10 km povede z Teplic n. M. podél potoka směrem do Adršpachu a zpět, pokud by někdo měl zájem, je možné jet z Adršpachu zpět vlakem.

Program: registrace, zahájení, seznámení s Nordic Walkingem. Během vycházky seznámení s technikou Nordic Walkingu. Vše bude probíhat pod dohledem profesionální instruktorky.Na závěr proběhne vyhodnocení a tombola.

Časový harmonogram:
10.00-11.00 registrace
11.30 – START
kolem 14.00 ukončení pochodu
14:00 – tombola (slosování startovních čísel o věcné ceny)

Nordic Walking je celoroční pohybová aktivita vhodná téměř pro každého a bez omezení terénu. Nordic Walking je možné využít jako možnost náročného tréninku pro sportovce, fitness aktivity pro udržení si zdraví a kondice a jako vynikající pohyb pro osoby po úrazech, nemocích v rámci rekonvalescence a rehabilitace. Správné pochopení a využití Nordic Walkingu vede k obecně zdravějšímu životnímu stylu.

Pořadatel: Český klub Nordic Walking o.s.
Spolupořadatel: Vlaďka Jalůvková a BELMAR TEAM s.r.o.

Generální partner akce – Lesy ČR

Partneři akce: BELMAR TEAM s.r.o., Teplice nad Metují, GABEL, GARMIN, Dare  2b,Prosport shop, WT Concept a další

Stránky celé NW Tour jsou zde:
http://www.nordicwalkingtour.cz/

Stránky Českého klubu NW:
http://www.cknw.cz/

 

Adrspach

 

 

 

 

 

Zhodnocení

Nordic walking tour se poprvé ve své historii představil v Ádru

….Kdo dorazil, nelitoval. Užili jsme si krásnou procházku stínem ne tolik turisticky známými roklemi Teplických skal.

Někteří nedočkaví účastnící dorazili již v pátek a užívali si celý víkend skvělého programu Mezinárodního horolezeckého filmového festivalu, jehož součástí bylo i jedno ze zastavení celorepublikového projektu Nordic walking tour 2015. V pátek se sešel v Teplicích nad Metují tým Českého klubu nordic walking, aby řádně připravil tolik očekávané zastavení. Někteří vyrazili značit místními znalci doporučenou trasu, jiní se věnovali metodice, přípravě instruktáže atd. Večer u Tambora jednoznačně zhodnoceno – super, vše připraveno, zítra můžeme vyrazit s účastníky na trasu. Již od časného dopoledne se trousily nové tváře k Penzionu Kamínek, kde probíhala registrace akce. Kolem 11 hodiny vyšli příznivci nordic walkingu v čele s instruktorkou a horolezkyní Vlaďkou Jalůvkovou do skal – jak říkají domorodciJ Po krátkém stoupání a tím i zahřání těla následovala rozcvička a instruktáž správného kroku. Další zastávka byla na vyhlídce Lokomotiva, pokračovalo se přes Kraví horu, Bludištěm, Supími skalami až na rozhlednu Čáp, kde byly odměnou krásné pohledy na okolní skály. Po té účastníci viděli tolik známé Černé jezírko, vyhlídku Skály a už se těšili na zasloužené občerstvení v zámečku Bischofstein. Po žluté turistické trase celá skupina došla k Mariánské kapličce, dále k pramenu Sv. Huberta a odtud přes Rybárnu zpět do Teplic ke Kamínku do prostoru startu a cíle. Po 14 km vycházce je čekala bohatá tombola, vyhrál každý! Kromě radosti z tomboly se snesla velká vlna chvály na naši instruktorku Vlaďku Jalůvkovou, za její velmi pěkný lidský i profesionální přístup, což určitě ji i nám udělalo velikou radost! A tímto bychom chtěli poděkovat všem partnerům akce – generálnímu partnerovi společnosti Lesy ČR, dále Garminu, Dare 2b, Prosport shopu, Belmar teamu, Gabelu a samozřejmě městu Teplice nad Metují. Těšíme se na další zastavení Nordic walking tour 2015. Sledujte naše weby a FB.

Zástupci CKNW

DSC09420 DSC09415 DSC09442 DSC09439 DSC09505 DSC09453 DSC09431 DSC09525

OLYMPUS DIGITAL CAMERA  OLYMPUS DIGITAL CAMERA  OLYMPUS DIGITAL CAMERA   OLYMPUS DIGITAL CAMERA

 

OLYMPUS DIGITAL CAMERA