NWT 2015 – 6. června: Kokořínsko

Letos poprvé se v rámci Nordic Walking Tour vypravíme do malebných skal a za krásnou přírodou Kokořínska.

V sobotu 6. června 2015 se bude ve Mšeně konat další zastavení celorepublikového projektu Nordic Walking Tour 2015.

Nazujte si sportovní obuv, vezměte s sebou rodinu, děti, přátele a kamarády a pojďte se s námi projít! Sejdeme se v prostorách krásného koupaliště ve Mšeně a společně si projdeme chloubu místních turistických tras, nádherný okruh – Cinibulkovu naučnou stezku.

Nordic Walking je sport pro širokou veřejnost, nicméně tentokrát trasa uspokojí i velmi pokročilé účastníky. Celková délka okruhu z koupaliště měří 8 km, její nenáročná varianta je o jeden km kratší – 7 km. (Trasa je sice kratší, ale o to více si užijeme převýšení a členitý terén.) Na trase, která povede Chráněnou krajinnou oblastí Kokořínsko a je značená žlutobílou uhlopříčně dělenou značkou, vás doprovodí kvalifikovaní instruktoři Nordic Walkingu. Pro pokročilé doporučujeme projít stezku přesně podle značek. Pro méně fyzicky zdatné a méně zkušené odkloníme trasu od značené stezky v jejích nejtěžších úsecích (skály, žebříky a řetěz) tak, aby trasu mohl projít opravdu každý. Nicméně průměrně zdatný účastník našich akcí by neměl mít se zdoláním Cinibulkovy stezky potíže.

Na místě bude opět půjčovna NW holí, instruktoři, kteří vám poradí se správnou technikou, a prezentace partnerů akce.

Tato akce se koná společně se Sokolem Mšeno a městem Mšeno při příležitosti zahájení sezóny koupaliště – městkých lázní (plavky s sebou). Celodenní akci odstartujeme naší Nordic Walking Tour a následovat budou závody v běhu – Mšenská desítka a Běh naděje (bývalý Běh Terryho Foxe). Odpoledne následuje diskotéka pro děti a večer nám zpříjemní Dance Band Mělník. Viz přiložené plakáty.

A pokud vám nevyjde procházka ani v tomto termínu, budeme se těšit na setkání s vámi na dalších akcích Nordic Walking Tour 2015.

Více informací průběžně najdete na www.nordicwalkingtour.czwww.cknw.cz a na našem Facebooku.

Propozice

Pořadatel: Český klub Nordic Walking o.s.

Spolupořadatelé: WT Concept s.r.o., Nordic Walking pro radost

Termín: 6. června 2015

Místo registrace: koupaliště (městské lázně) Mšeno

Prostor startu/cíle: koupaliště (městské lázně) Mšeno

Doprava: vlastní (parkování na parkovišti poblíž koupaliště, anebo v ulicích Mšena) nebo možnost dopravit se vlakem (odjezd v 9:45 z vlakového nádraží Mělník do Mšena). Ve Mšeně vás dovedou již turistické značky z vlakového nádraží přes náměstí až na koupaliště (značené také jako městké lázně).

Trasy:

  • Cinibulkova stezka – 8 km
  • Cinibulkova stezka (nenáročná varianta) – 7 km

Přihlášky: nejsou nutné, případně pošlete info o účasti na e-mailovou adresu info@cknw.cz, kontaktní tel.: +420 739 086 447 – Radek Douša

Startovné: 50 Kč za účastníka a start, děti do 15 let – 20 Kč za účastníka

Půjčovné NW holí: dospělá osoba 50 Kč za pár, děti zdarma

Ubytování: možnost ubytování v Sokolovně Mšeno na palandách ve vlastních spacácích (cena 80 až 110 Kč na osobu, kontaktní tel.: +420 777 862 331 – paní Nečasová)

Registrace

6. června 2015, od 10:30 do 11:30 na koupališti (městské lázně) Mšeno

Informace: www.nwproradost.czwww.nordicwalkingtour.czwww.cknw.cz www.wtc.cz

Různé:

  • účastníci startují na vlastní riziko
  • pořadatel si vyhrazuje právo v případě nepředvídatelných událostí udělat změny v tomto rozpisu
  • o případném odvolání akce budou účastníci informováni do 3. června 2015 na internetových stránkách

Časový harmonogram:

  • 10:30 – 11:30 – registrace
  • 11:30 – start
  • 15:00 – 15:30 – ukončení pochodu
  • 15:30 – tombola (slosování startovních čísel o věcné ceny)

Doporučené ubytování

www.vevojtechove.cz

www.ceskapohoda.cz/ubytovani-kokorinsko/penzion-kokorinsko

www.ubabysubrovy.cz

www.penzionmalba.cz

www.kokorin.cz/vudoli

hotel.kokorin.info

www.penzionvpodlesi.cz

www.hanauer.cz/penzion_v_raji/cz_raj_frameset.htm

Zhodnocení

V sobotu 6. června 2015 se uskutečnila další z akcí Nordic Walking Tour 2015, tentokrát poprvé v krásném prostředí koupaliště ve Mšeně na Kokořínsku.

Naše dostavení bylo součástí akce spolpořádané společně se Sokolem Mšeno, Městem Mšeno, Nordic Walking pro radost a Českého klubu Nordic Walking v rámci zahájení sezóny na koupališti. Akci jsme odstartovali v 11:30 Nordic Walkingem, vzápětí následoval start běhu Mšenská desítka a poté i Běhu naděje.

Bohatý program na koupališti doplnila ještě od 15:00 dětská diskotéka na oslavu Dne dětí a od 18:00 kapela pro tanec i k poslechu Dance Band Mělník.

Všichni organizátoři doufali ve zdar akce, ke kterému by jistě přispělo i krásné nedeštivé počasí. Naše přání bylo vyslyšeno, možná až příliš, a tak na otevírání koupaliště jsme měli naprosto ukázkové letní počasí – jasno a přes třicet stupňů Celsia!

Už od rána přijížděli pravidelní účastníci našich výletů. Nejhojnější zastoupení jsme opět zaznamenali u účastníků z Kladna, Prahy a Litoměřic.

Po krátké instruktáži a rozcvičce se skupina Nordic Walking účastníků vydala na trasu známé a na Kokořínsku velmi oblíbené Cinibulkovy stezky. Naši kondici hned na začátku prověřilo schodiště, které se v tomto horkém počasí zdálo vést až do nebe! Ale naštěstí pro nás většina trasy vedla lesem a skalami, tudíž ve stínu, a tak jsme si výlet mohli užít mimo žár slunečních paprsků.

Ačkoliv byla trasa Cinibulkovy stezky odkloněna od těžkých úseků (skály, žebříky a řetěz), valná většina skupiny účastníků konstatovala, že hodlá projít stezku v celé její kráse, takže odklon od těžkých úseků na trase využil nakonec jen zlomek výletníků.

Cestou kokořínskými doly jsme měli možnost obdivovat krásné skalní útvary, Obraznici (jeskyně vytesaná ve skále, kde si lidé schovávali obrazy a jiné cennosti před Švédy), Bludiště, Švédský val, Průsečnou skálu, Obří hlavu a žábu či Faraona.

Výlet jsme si krásně užili a cestou jsme si krásně popovídali. Týmového ducha jsme potvrdili a upevnili zejména při zdolávání nejtěžšího místa na trase, kterým byl krátký řetězový úsek. Zafungovali jsme opravdu výborně. Fyzicky zdatnější a rychlejší neváhali počkat na zbytek skupiny a podpořit slovem i podáním ruky ostatní „horolezce“. Byla opravdu radost pozorovat takhle báječnou týmovou práci!

Když jsme odpoledne dorazili zpět na koupaliště, proběhlo losování opravdu zajímavých cen tomboly. Děkujeme všem sponzorům.

Po tombole následoval už rozchod a užívání si prvního letošního koupání v krásném prostředí místního koupaliště, případně vychutnání si oběda v restauraci na náměstí zakončené návštěvou místní naprosto neodolatelné cukrárny.

Akce se vydařila a my se už nyní budeme těšit na další!