Mámo! Táto! Pojďte se hýbat do Kladna! – 31. května 2015

Oslavte svátek svých dětí pohybem a ostatními soutěžemi v soutěžních týmech v neděli 31. 5. 2015 na Sletišti v Kladně. Sportovně – společenský projekt Mámo! Táto! Pojďte se hýbat! pokračuje svým již čtvrtým ročníkem.

Den plný dobrodružství, sportu a společenských aktivit pro celé rodiny a ostatní soutěžní týmy je přichystaný na neděli 31. května 2015 v Kladně na Sletišti. Akce se koná za podpory Komise Rady města Kladna pro sociální záležitosti, zdraví a rodiny s dětmi. Do příprav a realizace projektu se zapojili Česká obec sokolská – Sokolská župa Budečská, Český klub Nordic Walking, Česká průmyslová zdravotní pojišťovna, lehkoatletický oddíl A. C. TEPO Kladno, GEO Kladno, Lanáč – Lanový park SAMBAR Kladno, Česká unie sportu a další významní partneři.

V čem spočívá kouzlo tohoto projektu? Je zaměřen na rodiny s dětmi, které chtějí provozovat pohybové aktivity společně. Jedná se zejména o outdoorové sporty, doplněné o poznávací prvky z přírodních, ekologických a kulturně – společenských oblastí.

Užijte si aktivní Den dětí a přijďte v neděli 31. května 2015 do Kladna na Sletiště. Začínáme registrací týmů od 9:00 do 16:00 hodin. Rodinné či sportovní týmy obdrží při registraci tzv. rodinné pasy, kdy startovné za celý rodinný/sportovní tým je 100 Kč. V rámci startovného obdrží každý člen týmu vodu, drobné občerstvení, propagační předměty partnerů akce, dále získají možnost zapůjčení NW holí a zařazení rodinných pasů do slosování o zajímavé ceny. V každém družstvu by mělo být alespoň jedno dítě do 15 let.

Průběžné plnění jednotlivých disciplín populární formou bude probíhat na Sletišti a v lesoparku v okolí Sletiště až do 17:00. Vyzkoušíte si např. Nordic Walking, geocaching, skoky, obratnost v lanovém centru, hod oštěpem, hlavolámání, dobrodružnou hru a možná vás čeká i překvapení. Mezi 17:00 a 18:00 proběhne vyhodnocení celé akce s velmi bohatou tombolou. Vezměte kamarády, rodinu, přátele, děti a určitě si přijďte užít krásný den plný sportu, netradičních her a zábavy. Těšíme se na vás!

Více informací průběžně najdete na www.mamotatopojdtesehybat.czwww.nordicwalkingtour.cz a www.cknw.cz.

mtpsh_2015_kladno_sletiste

Zhodnocení

Oslavili jsme svátek dětí sportem a pohybem. V neděli 31. května 2015 před Kladenským Aquaparkem, na lehkoatletickém stadionu na Sletišti a přilehlém okolí v Kladně probíhal další ročník sportovně-společenského projektu „Mámo! Táto! Pojďte se hýbat!“  

Již od časného rána přicházeli rodiče s dětmi k registraci před Aquapark Kladno, aby získali přední místa při hledání geo-keší v přilehlém lesoparku, vyšli si s NW holemi nebo házeli oštěpem za pomoci zkušených instruktorů a trenérů. Po celý den si mohli účastníci vyzkoušet celou řadu sportovních a dovednostních disciplín. Akce se konala za podpory Komise Rady města Kladna pro sociální záležitosti, zdraví a rodiny s dětmi. Do příprav a realizace projektu se zapojili: Česká obec sokolská – Sokolská župa Budečská, Český klub Nordic Walking, Česká průmyslová zdravotní pojišťovna, lehkoatletický oddíl A. C. TEPO Kladno, GEO Kladno, Lanáč – Lanový park SAMBAR Kladno, Česká unie sportu a další významní partneři.

V čem spočívá kouzlo tohoto projektu? Je zaměřen na rodiny s dětmi, které chtějí provozovat pohybové aktivity společně. Jedná se zejména o outdoorové sporty, doplněné o poznávací prvky z přírodních, ekologických a kulturně-společenských oblastí. V neděli také tak bylo a tak rodinné týmy dostávaly u registrace tzv. rodinné pasy, do kterých byla na všech stanovištích zaznamenávány výkony mladých, nadějných sportovců i jejich rodičů, či prarodičů.

Průběžné plnění jednotlivých disciplín populární formou probíhalo po celý den. Až v pozdních večerních hodinách proběhlo hodnocení a slosování čísel rodinných pasů o ceny, které věnovali partneři projektu.

Závěrečná bilance opět potěšila pořadatele akce. Účast 137 týmů byla za poslední 3 roky rekordní, průměrný počet členů jednoho týmu byl 3,2 a tak se zde letos sešlo 438 sportovců, z toho více než polovina dětí.

Den plný dobrodružství, sportu a společenských aktivit pro celé rodiny „Mámo! Táto! Pojďte se hýbat!“ skončil, a všichni účastníci se shodli na tom, že za rok se na podobné akci sejdou zase.