NWT 2015 – 23. května: Brno

Již podruhé ve své historii zavítá celorepubliková Nordic Walking Tour do jihomoravské metropole – města Brno.

V sobotu 23. května 2015 se bude v Brně konat další zastavení celorepublikového projektu Nordic Walking Tour 2015.

Nazujte si sportovní obuv, vezměte s sebou rodinu, děti, přátele a kamarády a pojďte se s námi projít! Po loňském velmi úspěšném zastavení, pokračuje letošní seriál akcí Nordic Walking Tour opět v Brně a to 23. května. Registrace účastníků začíná již v 9:00 u hotelu Velká Klajdovka – Jedovnická 7, Brno a v 10:00 všichni vyrazí po skupinách na pochod. Předpokládaný návrat je plánován na 13:00. Po té bude následovat tradiční tombola a ukončení akce.

Nordic Walking je sport pro širokou veřejnost a trasy v délce cca 3,5 a 6 km ujde skutečně každý! Na trasách, které povedou Národní přírodní rezervací Hádecká planinka, vás budou doprovázet kvalifikovaní instruktoři Nordic Walkingu.

Na místě bude opět půjčovna holí, instruktoři, kteří vám poradí se správným pohybem a prezentace partnerů akce.

Tato akce se koná pod záštitou starosty městské části Brno – Líšeň. Partneři akce: Hotel Velká Klajdovka, který poskytuje zázemí celé akci, zvýhodněné ceny ubytování a občerstvení, Alpsport – prodejna s vybavením do přírody, ZOO Brno, Rádio Krokodýl – mediální partner, Kancelář Brno – Zdravé město, Česká unie sportu, WT Concept s.r.o. a další.

A pokud vám nevyjde procházka ani v tomto termínu, budeme se těšit na setkání s vámi na dalších akcích Nordic Walking Tour 2015.

Více informací průběžně najdete na www.nordicwalkingtour.czwww.cknw.cz a na našem Facebooku.

nwt_2015_brno

Propozice

Pořadatel: Český klub Nordic Walking o.s.

Spolupořadatelé: WT Concept s.r.o., www.chodec.com

Termín: 23. května 2015

Místo registrace: hotel Velká Klajdovka – Jedovnická 7, Brno

Prostor startu/cíle: hotel Velká Klajdovka – Jedovnická 7, Brno

Doprava: vlastní (Parkování je možné podélně v ul. Jedovnická, neparkujte prosím před hotelem.)

Trasy:

  • Nordic Walking – více než běh – 6 km: Trasa se půjde ve svižnějším tréninkovém tempu, ukázka posilování a krátký běh s holemi se zaměřením na aktivní zapojení celého těla.
  • Nordic Walking – z nuly zpátky do kondice – 3,5 km: Vycházka v klidném tempu s ukázkou správné techniky chůze s NW holemi. Trasa vhodná pro osoby s malou kondicí, s nadváhou, těhotné a maminky po porodu, seniory.

Přihlášky: nejsou nutné, případně pošlete info o účasti na e-mailovou adresu info@cknw.cz, kontaktní tel.: +420 739 086 447 – Radek Douša

Startovné: 50 Kč za účastníka a start, děti do 15 let – zdarma

Půjčovné NW holí: zdarma oproti vratné záloze 100 Kč (Bude možnost i zakoupení nových holí Leki a Gabel za zvýhodněnou cenu.)

Ubytování: 800 Kč za dvoulůžkový pokoj se snídaní. Platí pouze pro registrované účastníky Nordic Walking Tour a oproti námi vystavenému voucheru. Tímto děkujeme hotelu Velká Klajdovka za nabídku výhodného ubytování pro účastníky Nordic Walking Tour.

Registrace

23. května 2015, od 9:00 do 10:00 u hotelu Velká Klajdovka

Informace: www.chodec.comwww.nordicwalkingtour.czwww.cknw.cz a www.wtc.cz

Různé:

  • účastníci startují na vlastní riziko
  • pořadatel si vyhrazuje právo v případě nepředvídatelných událostí udělat změny v tomto rozpisu
  • o případném odvolání akce budou účastníci informováni do 20. května 2015 na internetových stránkách

Časový harmonogram:

  • 9:00 – 10:00 – registrace
  • 10:00 – začátek po skupinkách
  • 12:00 – 13:30 – ukončení pochodu
  • 13:30 – tombola (slosování startovních čísel o věcné ceny)

Zhodnocení

V počtu registrovaných účastníků na jednotlivých zastavení Nordic Walking Tour 2015 letos jednoznačně vede Brno! Kdo ho překoná? NWT zavítala za dobu své existence podruhé do Brna a zastavení mělo opět nevídaný úspěch – okolím Klajdovky pochodovaly stovky účastníků této akce.

I přes nepříznivou předpověď počasí se příznivci a nadšenci Nordic Walkingu nenechali odradit a dobře udělali. Počasí nám vydrželo, na pochod bylo akorát a kapky deště pro štěstí začaly kapat až při vyhodnocení akce a bohaté tombole.

V sobotu 23. května již od rána u hotelu Velká Klajdovka v Brně Líšni se registrovaly skupinky příznivců Nordic Walkingu různých věkových kategorií.

Kolem 9:00 začala registrace prvních účastníků, kteří v rámci drobného startovného obdrželi energetickou tyčinku, nápoj a drobné reklamní předměty. Samozřejmostí byla možnost zapůjčení nebo i zakoupení NW holí. Registrační listina se velmi rychle zaplňovala, tvořily se fronty, jak za „totáče na banány“ a po 10:00 nakonec na vycházku vyrazily stovky příznivců Nordic Walkingu. Možná jste někteří měli tu čest v sobotu dopoledne potkat nekonečného hada nadšenců s hůlkami kolem lomu Hády či na v Národní přírodní rezervaci Hádecká planinka.

Profesionální instruktoři ze společnosti www.chodec.com Eva a Dan Kotasovi k sobě přibrali oproti loňskému roku další instruktory, aby individuální a profesionální přístup k účastníkům byl perfektně zajištěn a prošli s účastníky dalšího zastavení NWT 2015 dvě připravené trasy – kratší o délce necelé 4 km a delší 6 km.

Obě trasy vedly okolím Klajdovky, Národním parkem Hádecká planinka, přes obdivuhodný lom, ze kterého jsou překrásné výhledy na celé město Brno a zpět do prostoru startu/cíle hotelu Velká Klajdovka. Během trasy Eva a Dan prováděli instruktáže Nordic Walkingu, opravovali a chválili účastníky, aby měli ten správný krok. Účastníci delší trasy měli možnost si vyzkoušet navíc i posilování s holemi, sportovní chůzi a ti nejzdatnější i běh s holemi. Cestou zpět byla opět, jak již je na akcích ČKNW pravidlem, velmi dobrá nálada. Po návratu čekalo na účastníky skvělé občerstvení, které připravil významný partner této akce Hotel Velká Klajdovka – gulášovka, debrecínské párky, pivo, limo, teplé nápoje a další. Kolem půl druhé zahájil předseda ČKNW Radek Douša tolik očekávanou tombolu. Těm, kteří měli štěstí a vyhráli, patří gratulace, ostatním bude přát štěstěna třeba na příštích akcích NWT 2015.

Po skončení akce někteří zůstali, navštívili restauraci či pivnici zmíněného hotelu a vychutnávali si posezení s přáteli. Velké poděkování patří hlavně organizátorům akce Evě a Danovi Kotasovým – www.chodec.com, zástupcům ČKNW a partnerům akce: Hotel Velká Klajdovka, který poskytuje zázemí celé akci, zvýhodněné ceny ubytování a občerstvení, Alpsport – prodejna s vybavením do přírody, ZOO Brno, Rádio Krokodýl – mediální partner, Kancelář Brno – Zdravé město, Česká unie sportu, WT Concept s.r.o. a další. Určitě se za příští rok s vámi rádi potkáme opět v Brně nebo ještě letos na dalších zastaveních NWT 2015.