NWT 2015 – 9. května: Tábor

Využijte prodloužený víkend zdravým pohybem a přijďte v sobotu 9. května 2015 do Tábora na další zastavení Nordic Walking Tour 2015.

Již čtvrtou akci v pořadí letošní NWT 2015 hostí opět krásné historické město Tábor. Již tradičně naše vycházka uskuteční v rámci velkolepé a velmi zdařilé akce Otevření turistické sezóny.

V sobotu 9. května 2015 dopoledne od 10:00 do 11:00 se všichni zájemci o vyzkoušení si této zdraví přínosné fitness aktivity zaregistrují na Žižkově náměstí v Táboře. Hlavní instruktorka Jitka s naší další instruktorkou Mirkou, která se již připravuje na roli maminky, provedou tradiční rozcvičku a instruktáž. Zájemci pak v 11:00 vyrazí na cca 6km trať. Samozřejmostí je i možnost zapůjčení NW holí.

Po návratu do cíle bude následovat tradiční bohatá tombola a bude pokračovat bohatý doprovodný kulturní program. V odpoledních hodinách někteří zájemci mohou i využít individuální výuku „správného kroku“ pod vedením certifikované instruktorky.

Táborské dostavení se určitě vydaří, počasí nám bude přát a jako vždy si odvezeme spoustu krásných sportovních a kulturních zážitků.

Více informací průběžně najdete na www.nordicwalkingtour.czwww.cknw.cz a na našem Facebooku.

nwt_2015_tabor

Propozice

Pořadatel: Český klub Nordic Walking o.s.

Spolupořadatelé: WT Concept s.r.o., Nordic Walking Tábor, o.s.

Termín: 9. května 2015

Místo registrace: Žižkovo náměstí, Tábor

Prostor startu/cíle: Žižkovo náměstí, Tábor

Doprava: vlastní

Trasy:

 • délka tras cca 7 km
 • zelená – směr Kotnov – u Kotnova po schodech doprava po zelené – Lipová alej – Klokoty Kostel Na Nebevzetí Panny Marie – stále po zelené kolem hřbitova – Kaple Panny Marie Klokotské – Lávka u Harachovky – přejít na druhý břeh
 • červená – za lávkou doleva – cca po 250 m – Vlčí důl
 • žlutá – Vlčí důl hranice – po žluté turistické značce až k NS Pintovka – zde stále po žluté – Švehlův most

Přihlášky: nejsou nutné, případně pošlete info o účasti na e-mailovou adresu info@cknw.cz, kontaktní tel.: +420 739 086 447 – Radek Douša, +420 776 519 255 – Mirka Ryslová

Startovné: 50 Kč za účastníka a start, děti do 15 let – 20 Kč (V rámci startovného obdržíte drobné občerstvení na trať, pití, drobné upomínkové předměty a také registrační číslo slosovatelné v tombole.)

Půjčovné NW holí: 50 Kč/pár, děti – zdarma

Registrace

9. května 2015, od 10:00 do 11:00 před infocentrem na Žižkově náměstí

Informace: www.nordicwalkingtour.czwww.cknw.cz a www.wtc.cz

Různé:

 • účastníci startují na vlastní riziko
 • pořadatel si vyhrazuje právo v případě nepředvídatelných událostí udělat změny v tomto rozpisu
 • o případném odvolání akce budou účastníci informováni do 5. května 2015 na internetových stránkách

Časový harmonogram:

 • 10:00 – 11:00 – registrace
 • 11:00 – začátek
 • 14:00 – ukončení trasy
 • 14:30 – slosování tomboly
 • 14:45 – 16:00 – individuální ukázky ukázky chůze na náměstí a následně volná zábava, kulturní program – hlavní pódium

Zhodnocení

Historické město Tábor opět po roce vítalo další zastavení Nordic Walking Tour 2015.

V sobotu 9. května 2015 dopoledne se všichni zájemci o vyzkoušení si této zdraví přínosné fitness aktivity dostavili na Žižkovo náměstí v Táboře. Počasí navzdory pošmournému ránu, vydrželo, objevilo se i sluníčko a oproti minulému roku se i teploty vyšplhaly o mnoho výše. Na start se od ranních hodin trousili první zájemci, kteří si chtěli vyzkoušet tuto zdraví velmi prospěšnou aktivitu. Plně se jim věnovaly dvě instruktorky – hlavní stálice Jitka Hadová a zdatně jí pomáhala místní instruktorka Mirka Ryslová s malou Kačenkou v bříšku. Skupinka natěšených účastníků vyrazila kolem 11:00, po nezbytné instruktáži, rozcvičce a protažení, na cca 7,5 km dlouhou trať.

Cesta vedla přes Klokoty, Harrachovku, Vlčím dolem až k Pintovce a podél břehu řeky Lužnice, zčásti i po naučné stezce jsme se vraceli na místo startu a cíle.

Výšlap skončil opět na Žižkově náměstí, kde se hned po doražení do cíle se předseda ČKNW Radek Douša ujal losování tomboly (tímto patří poděkování všem partnerům táborského zastavení NWT, kteří do tomboly přispěli). Po ukončení losování pobyly ještě hloučky nadšených Nordic Walking vyznavačů na náměstí a ještě předtím, než se postupně rozprchli do místních restaurací na oběd, měli možnost si užít swingového koncertu a později pěkného vystoupení Wabiho Daňka, které probíhaly na hlavním pódiu.

Táborské dostavení se velice vydařilo, počasí vydrželo a po cestě jsme se opět kromě nacvičování správné techniky a konzultování metodiky kondičního tréninku měli možnost seznámit s celou řadou zajímavých spoluchodců, takřka ze všech koutů Čech, kteří se akce účastní ať již tradičně, anebo přišli poprvé. Každopádně jsme se domluvili – na viděnou za rok a s některými případně i dříve na dalších plánovaných akcích Nordic Walking Tour 2015.

Velké poděkování patří generálnímu partnerovi Lesy ČR, s.p., ale i ostatním partnerům: Česká průmyslová zdravotní pojišťovna, Garmin Czech s.r.o., WT Concept s.r.o. a další.