NWT 2015 – 1. května: Unhošť

1. máj oslavíme opět úspěšně jako v minulých letech a to procházkou po Unhošťských mlýnech v rámci Nordic Walking Tour 2015.

Když do průvodu, tak pěkně s holemi! Nevíte-li, co budete dělat na 1. máje, jste-li příznivci zdravého pohybu v přírodě a nemáte-li v plánu něco hodně, ale opravdu hodně důležitého, přijďte. Po velmi úspěšné akci v loňském roce zavítá Český klub Nordic Walking na 1. máje do Unhoště a v rámci Nordic Walking Tour 2015 uspořádá zajímavou procházku po Unhošťských mlýnech.

Dopoledne 1. května od 9:00 do 10:30 na Unhošťském náměstí bude probíhat registrace účastníků, kteří postupně vyrazí na 6kilometrový, případně 12kilometrový pochod. Před tím budou probíhat instruktáže a rozcvičky, každý účastník dostane startovní číslo a poukázku na občerstvení ve formě buřtů v cíli pochodu. V prostoru startu a cíle si může každý navštívit stánky partnerů akce, města Unhoště, České průmyslové zdravotní pojišťovny a dalších. Po návratu z tratí bude následovat opékání buřtů a bohatá tombola.

Na trati bude zajištěna prohlídka dokonale zachovalého mlýna s odborným výkladem.

Na každém zastavení, které je spíše sportovně-společenskou akcí, se seznámíte se správnou technikou pod vedením zkušených certifikovaných instruktorů, pobavíte se s přáteli a na závěr můžete vyhrát hodnotné ceny v tombole. Vítán bude každý, kdo se chce naučit Nordic Walking a projít se na čerstvém vzduchu.

Partneři akce: Město Unhošť, Česká průmyslová zdravotní pojišťovna, Garmin Czech s.r.o., VEOLIA ČESKÁ REPUBLIKA, a.s., WT Concept s.r.o. a další. Hlavní poděkování patří generálnímu partnerovi Lesy ČR, s.p.

Více informací průběžně najdete na www.nordicwalkingtour.czwww.cknw.cz a na našem Facebooku.

nwt_2015_unhost

Propozice

Pořadatel: Český klub Nordic Walking o.s.

Spolupořadatelé: WT Concept s.r.o.

Termín: 1. května 2015

Místo registrace: Václavské náměstí, Unhošť

Prostor startu/cíle: hřiště TJ Unhošť, Smetanova ulice

Doprava: vlastní

Trasy:

  • 6 a 12 km – údolím Černého potoka a Loděnice (Kačáku), na delší trase prohlídka Proškova mlýna s minipřednáškou o historii mlynářství na Unhošťsku, v cíli opékání buřtů (buřt, chleba, hořčice a nealko nápoj je součástí startovného) a slosování startovních čísel o věcné ceny

Přihlášky: nejsou nutné, případně pošlete info o účasti na e-mailovou adresu info@cknw.cz, kontaktní tel.: +420 739 086 447 – Radek Douša

Startovné: 50 Kč za účastníka a start, děti do 15 let – zdarma

Půjčovné NW holí: 50 Kč/pár, děti – zdarma

Registrace

1. května 2015, od 9:00 do 10:30 hodin na Václavském náměstí v Unhošti

Informace: www.nordicwalkingtour.czwww.cknw.cz a www.wtc.cz

Různé:

  • účastníci startují na vlastní riziko
  • pořadatel si vyhrazuje právo v případě nepředvídatelných událostí udělat změny v tomto rozpisu
  • o případném odvolání akce budou účastníci informováni do 24. dubna 2015 na internetových stránkách

Časový harmonogram:

  • 9:00 – 10:00 – registrace
  • 10:00 – 10:30 – začátek po skupinách
  • 14:00 – 16:00 – ukončení pochodu

Zhodnocení

Na 1. máje pochodovaly po Unhošťských mlýnech zástupy účastníků velmi zdařilé akce Nordic Walking Tour 2015.

Již třetí akci v pořadí má za sebou letošní seriál Nordic Walking výletů Nordic Walking Tour 2015, která je pořádána Českým klubem Nordic Walking (ČKNW).

1. května dopoledne se všichni zájemci o vyzkoušení si této zdraví přínosné fitness aktivity dostavili na Unošťské náměstí. Počasí zpočátku nevypadalo vábně, ale i navzdory ochlazení se desítky příznivců Nordic Walking nenechaly odradit a dorazily na další oblíbenou akci.

Kolem 9. hodiny začala registrace prvních účastníků, kteří v rámci drobného startovného obdrželi sušenku, energetickou tyčinku, nápoj a drobné reklamní předměty. Samozřejmostí byla možnost zapůjčení nebo i zakoupení NW holí. Stejně jako vloni byly i letos připraveny a vyznačeny dvě trasy – kratší o délce necelých 7 km a delší 13km. Ti, kteří se rozhodli absolvovat delší trasu, měli výlet zpestřený o prohlídku Proškova mlýna i s odborným výkladem pana mlynáře Bočka. Po 10:00 kvalifikované instruktorky Jitka a Štěpánka začaly s povinnou rozcvičkou a protahováním, aby všichni vyrazili na trať dobře připraveni. Přesně na čas v 10:30 odstartoval předseda ČKNW Radek Douša tuto velmi zdařilou akci a stovky účastníků s úsměvem na tváři vyšly na procházku údolím Kačáku a Černého potoka.

Cestou byla opět, jak již je na akcích ČKNW pravidlem, velmi dobrá nálada. Účastníci dorazili do cíle buď ve skupinkách, ale navzdory tomu, že někdo dorazil sám, vzápětí se zpravidla dal do řeči s ostatními. Cíl byl na hřišti v Unhošti, kde všechny čekala zasloužená odměna v podobě buřtů s chlebem a hořčicí, které si pochodníci opékali na připraveném táboráku. Kolem 15:00 následovalo losování tomboly. Jako lístek do tomboly posloužily vstupenky na akci a jako vždy do tomboly přispěli již tradiční partneři. Po té někteří zůstali a vychutnávali si posezení s přáteli a plánovali účast na dalších akcích NWT 2015.

Velké poděkování patří hlavně organizátorům, generálnímu partnerovi Lesy ČR, s.p. a dalším partnerům akce: Český Červený kříž Unhošť, Česká průmyslová zdravotní pojišťovna, Kompek Kladno, Garmin Czech s.r.o., WT Concept s.r.o. Určitě se za rok na 1. máje s vámi rádi potkáme opět v Unhošti.