NWT 2015 – 25. dubna: Slavonice

Nordic Walking Tour 2015 je v plném proudu a pokračuje druhým zastavením, již tradičně v jihočeských Slavonicích a okolí.

O víkendu 25. dubna 2015 zavítají do Slavonic desítky či stovky příznivců Nordic Walkingu z celé republiky i zahraničí. Doufáme, že nám bude přát počasí jako zatím vždy ve Slavonicích.

Akce začne již ráno na slavonickém náměstí, kde za rytmu hudby DJ Danyho budou roztáčet své kruhy fandové hula hoop.

V dopoledních hodinách též začne registrace již druhého zastavení celorepublikové Nordic Walking Tour 2015. Registrovaní účastníci i ostatní návštěvníci Slavonic budou mít možnost zapůjčit si Nordic Walking hole, navštívit stánek partnera tohoto zastavení České průmyslové zdravotní pojišťovny (ČPZP), kde jim zástupci ČPZP ochotně vysvětlí preventivní programy se spoustou výhod pro své pojištěnce, mohou si bezplatně nechat změřit krevní tlak, tuk a cholesterol.

Před polednem, po instruktáži Nordic Walkingu a krátké rozcvičce, vyrazí skupina pochodníků na vycházku okolím Slavonic směrem na Stálkov. Procházku si jistě užijí všichni pochodníci bez rozdílu kondice a věku. Víťa a Jirka Benešovi z občanského sdružení Volba pro Slavonicko připraví jako vždy jistě krásnou podívanou a zajímavou procházku okolím Slavonic.

V odpoledních hodinách se vrátíme zpět do Slavonic, kde si každý účastník dle svého výběru dál na náměstí nějakou odměnu, někdo točené pivko, někdo zmrzlinu či kávičku se zákuskem.

Závěrem akce samozřejmě proběhne tradiční bohatá tombola, a tak si účastníci kromě krásných zážitků z procházky, odnesou i drobné dárky z tomboly, které věnovali partneři této akce. Velké poděkování patří i jim. Jsou to především: Lesy ČR, s.p., Občanské sdružení Volba pro Slavonicko, Hotel U růže, Bejčkův mlýn, Česká průmyslová zdravotní pojišťovna, Jihočeský kraj, Česká unie sportu, Garmin Czech s.r.o., WT Concept s.r.o. a další.

Více informací průběžně najdete na www.nordicwalkingtour.czwww.cknw.cz a na našem Facebooku.

Propozice

Pořadatel: Český klub Nordic Walking o.s.

Spolupořadatelé: WT Concept s.r.o., Volba pro Slavonicko, město Slavonice

Termín: 25. dubna 2015

Místo registrace: náměstí Míru, Slavonice

Prostor startu/cíle: náměstí Míru Slavonice

Doprava: vlastní, vlak, autobus

Trasy:

  • 5 a 9 km – povedou okolím Slavonic, směrem na Stálkov, většinou lesem, v cíli možnost zakoupení občerstvení, alkoholických i nealkoholických nápojů a slosování startovních čísel o věcné ceny

Přihlášky: nejsou nutné, případně pošlete info o účasti na e-mailovou adresu befuc@centrum.cz

Startovné: 50 Kč za účastníka a start, děti do 15 let – 20 Kč

Půjčovné NW holí: 50 Kč/pár, děti – zdarma

Registrace

25. dubna 2015, od 9:00 do 10:45 hodin v prostoru hotelu U Růže

Informace: slavonice-vps.infowww.nordicwalkingtour.czwww.cknw.cz a www.wtc.cz

Různé:

  • účastníci startují na vlastní riziko
  • pořadatel si vyhrazuje právo v případě nepředvídatelných událostí udělat změny v tomto rozpisu
  • o případném odvolání akce budou účastníci informováni do 24. dubna 2015 na internetových stránkách

Časový harmonogram:

  • 9:30 – 10:45 – registrace
  • 11:00 – start po skupinách
  • 13:00 – 14.00 – ukončení pochodu
  • 14:30 – tombola (slosování startovních čísel o věcné ceny)

Doporučené ubytování ve Slavonicích, neváhejte a zajistěte si včas. Spojte zastavení NWT 2015 s příjemně stráveným víkendem v krásných jihočeských Slavonicích s návštěvou známé Maříže.

www.bejckuvmlyn.cz

www.hoteluruze.cz

www.ubytovanislavonice.cz

www.neradova.com/ubytovani-slavonice-rekreacni-dum

www.slavonice-ubytovani.cz

www.penzionslavonice.cz

Zhodnocení

Slavonice jako vždy neměly chybu! Počasí objednáno, nálada výborná, pěkný doprovodný program, krásné trasy vycházky. Všichni úsměv ve tváři. Koukněte na fotky. Velký dík za vše Jirkovi a Vítě Benešovým a jejich pomocníkům a kamarádům!