Zahájení 6. ročníku NWT 2015 – 18. dubna: Praha – Kunratice

Jarní počasí už nás láká na procházky do přírody a Český klub Nordic Walking v plném proudu připravuje zahájení 6. ročníku celorepublikové Nordic Walking Tour 2015. Přijďte všichni 18. dubna 2015 do Kunratického lesa.

Letošní Nordic Walking Tour bude zahájena již tradičně v Kunratickém lese v sobotu 18. dubna 2015. Start a cíl – areál restaurace „Na tý louce zelený“, registrace účastníků proběhne od 10:00 do 11:00 hodin. Po zimní přestávce se na vás těší zástupci Českého klubu Nordic Walking v čele s předsedou R. Doušou. Instruktáž provedou a po celou dobu vycházky vás budou doprovázet milé a šikovné certifikované instruktorky Jitka Hadová a Petra Hamerská. Samozřejmostí bude možnost zapůjčení a i zakoupení Nordic Walking holí a dále zakoupení triček a kšiltovek CKNW. V rámci startovného obdržíte drobné občerstvení na trať, upomínkové předměty od partnerů a slosovatelné číslo do velmi bohaté tomboly.

Každé zastavení je spíše sportovně-společenskou akcí, seznámíte se správnou technikou pod vedením zkušených certifikovaných instruktorů, pobavíte se s přáteli a na závěr můžete vyhrát hodnotné ceny v tombole. Připraveny pro vás budou dvě tratě v délce cca 4 a 8 km.

Po příjemné vycházce určitě rádi uvítáte posezení s ostatními účastníky při něčem dobrém v zahradní části restaurace, kde budete s napětím sledovat losování tomboly a hodnotit úspěšnost akce.

Vítán bude každý, kdo se chce naučit Nordic Walking a projít se na čerstvém vzduchu.

Velké poděkování patří hlavně organizátorům a partnerům akce: Lesy ČR, s.p., Wina Lite, NW pro radost, Česká unie sportu, Zdravě jíme, Garmin Czech s.r.o., Prosport Praha s.r.o., WT Concept s.r.o. a dalším.

Více informací průběžně najdete na www.nordicwalkingtour.czwww.cknw.czwww.wtc.cz a na našem Facebooku.

nwt_2015_praha_kunratice

Propozice

Pořadatel: Český klub Nordic Walking o.s.

Spolupořadatelé: WT Concept s.r.o.

Termín: 18. dubna 2015

Místo registrace: restaurace „Na tý louce zelený“, Na zelené louce 451, Praha 4 – Kunratice (www.natyloucezeleny.cz)

Prostor startu/cíle: restaurace „Na tý louce zelený“, Na zelené louce 451, Praha 4 – Kunratice (www.natyloucezeleny.cz)

Doprava: vlastní, doporučené autobusy 114, 193, 293, 332, 335, 337, 339, 606 (autobusová zastávka IKEM)

Trasy:

  • 4 a 8 km – povedou Kunratickým lesem, v cíli možnost zakoupení občerstvení, alko I nealko nápojů a slosování startovních čísel o věcné ceny

Přihlášky: nejsou nutné, případně pošlete info o účasti na e-mailovou adresu info@cknw.cz, kontaktní tel.: +420 739 086 447 – Radek Douša, +420 723 784 500 – Jitka Hadová

Startovné: 50 Kč za účastníka a start, děti do 15 let – 20 Kč

Půjčovné NW holí: 50 Kč/pár, děti – zdarma

Registrace

18. dubna 2015, od 10:00 do 11:00 hodin v prostoru zahradní restaurace „Na tý louce zelený“

Informace: www.nordicwalkingtour.czwww.cknw.cz a www.wtc.cz

Různé:

  • účastníci startují na vlastní riziko
  • pořadatel si vyhrazuje právo v případě nepředvídatelných událostí udělat změny v tomto rozpisu
  • o případném odvolání akce budou účastníci informováni do 13. dubna 2015 na internetových stránkách

Časový harmonogram:

  • 10:00 – 11:00 – registrace
  • 11:30 – start po skupinách
  • 13:00 – 13:45 – ukončení pochodu
  • 14:00 – tombola (slosování startovních čísel o věcné ceny)

Zhodnocení

V sobotu 18. dubna 2015 byla zahájena série Nordic Walking vycházek organizovaná Českým klubem Nordic Walking (ČKNW) svým prvním zastavením v Kunratickém lese v Praze. Nordic Walking Tour 2015 tak byla úspěšně odstartována.

Již od dopoledne se v areálu restaurace „Na tý louce zelený“ scházely hloučky ať již pravidelných účastníků, anebo těch, kdo si přišli vyzkoušet Nordic Walking poprvé v životě a chtěli tak učinit pod dohledem certifikovaných Nordic Walking instruktorů. Čekání na start jsme si zpříjemnili žertovnými hrami s hůlkami, které zorganizoval instruktor Jirka. Při oblíbeném vláčku či soutěži v obíhání hůlek jsme se všichni velmi dobře pobavili.

Posléze nás instruktorka Petra zasvětila do přínosů Nordic Walkingu a společně s instruktorkou Jitkou vysvětlily a předvedly základy Nordic Walking techniky. Těsně před startem jsme zvládli ještě krátkou rozcvičku a v 11:30 předseda ČKNW Radek Douša odpočítal start obou skupin (trať byla připravena v kratší 4km a delší 8km variantě).

Počasí nám přálo, a tak jsme si vycházku velice užili. Cesta podél Kunratického potoka byla opravdu pohlazením po duši. Kratší trasa byla vcelku nenáročná a na té delší byli uspokojeni i pokročilejší „nordic walkeři“, neboť jsme si díky kopcům mohli dát pořádně do těla.

Už kolem půl druhé, kdy jsme všichni úspěšně dorazili do cíle, se začala losovat tombola podle čísel na zakoupených vstupenkách. V tombole byly jako obvykle velmi zajímavé ceny a i když jsme nevyhráli, nelitujeme. Příjemné odpoledne strávené v pohybu v přírodě v kruhu našich rodin, přátel či nově nabytých kamarádů jsou pro nás tou nejlepší výhrou.

Už teď se těšíme na příští sobotu do Slavonic!