Kurz chůze na sněžnicích a snadný pohyb zasněženou přírodou 7. a 8. února 2015

Kurz je určen všem, kteří se chtějí naučit bezpečný pohyb na sněžnicích v horách. Nejedná se o lavinový kurz ani kurz přežití.

Co vše se naučíme?

Společně se naučíme, jak se bezpečně a snadno pohybovat na sněžnicích zimní krajinou v rozmanitém terénu, jak překonat plochy s hlubokým sněhem i terénní překážky. Večer věnujeme teorii, praktickým dovednostem a důležitým maličkostem, které nám pomohou přečkat nepříznivé podmínky a zpříjemní nám pobyt v zimní přírodě. Seznámíte se s novými zajímavými lidmi, kteří se nebojí vyzkoušet nové věci a užijeme si víkend na horách poblíž Harrachova.

Nutná výbava: zimní oblečení, čelovka, termoska, vhodná pevná obuv (pohory), sněžnice a hůlky (poradím, kde lze levně zapůjčit kvalitní výbavu). Doporučuji návleky.

K zapůjčení bez poplatku budou 1 univerzální mačky. Zájemci si mohou vzít i běžky.

sneznice

Při odjezdu se na srazu v Praze bude vybírat 700 Kč na dopravu a ubytování ve stylové a útulné horské chatě s polopenzí. Celkové výdaje budou tedy 1700 Kč + útrata za oběd (v chatě i v okolí jsou restaurace). Aktuální stav sněhu v okolí chaty k 30. lednu 2015 je 60 cm a další padá. Místo srazu v Praze (v sobotu 7. února 2015) a odjezdu bude včas upřesněno. Info: Mgr. Jan Mühldorf tel.: +420 728 988 754, e-mail: jan.muhldorf@seznam.cz.

Děkuji Vám za spolupráci a těším se na setkání na některé z akcí. Honza M.