NWT 2014 – 4. října: Kladno – Ostrovec/Industry

Pořadatel: Český klub Nordic Walking o.s.

Spolupořadatelé: WT Concept s.r.o., Komise Rady města Kladna pro rodiny s dětmi, Naučné středisko ekologické výchovy Kladno Čabárna o.p.s., Kladno – Koněv, o.s.

Termín: 4. října 2014

Místo registrace: náměstí Starosty Pavla

Prostor startu: náměstí Starosty Pavla

Prostor cíle: Naučné středisko ekologické výchovy Čabárna

Doprava do prostoru startu: vlastní – parkování nejlépe na parkovišti u prodejny LIDL u autobusového nádraží nebo přímo na náměstí Starosty Pavla a v přilehlých ulicích, autobusovou dopravou nebo MHD – stanice Autobusové nádraží Kladno.

Doprava z cíle (Čabárny) zpět do Kladna: krátkou procházkou na tzv. Cikánku – nově zastávka Kübeck – odtud jezdí MHD, vlaky i ostatní autobusové spoje.

Trasa:

  • bude tentokrát pouze jedna v délce cca 6 km, ale hodně zajímavá – náměstí Starosty Pavla – Huť Koněv – prohlídka s odborným výkladem (vápenné pece, vertikál komíny, chladicí věže, plynojem atd.) – Kladno/Korea – Naučné středisko ekologické výchovy Kladno – Čabárna, o.p.s.

Přihlášky: nejsou nutné, případně pošlete info o účasti na e-mailovou adresu info@cknw.cz, kontaktní tel.: +420 739 086 447 – Radek Douša

Startovné: 50 Kč za účastníka a start, děti do 15 let – 20 Kč (V rámci startovného obdržíte drobné občerstvení na trať, pití, drobné upomínkové předměty a také registrační číslo slosovatelné v tombole.)

Půjčovné NW holí: 50 Kč/pár, děti – zdarma

Registrace

4. října 2014, 9:00 – 10:30 na náměstí Starosty Pavla

Informace: www.nordicwalkingtour.czwww.cknw.cz a www.wtc.cz

Různé:

  • účastníci startují na vlastní riziko
  • pořadatel si vyhrazuje právo v případě nepředvídatelných událostí udělat změny v tomto rozpisu

Časový harmonogram:

  • 9:00 – 10:30 registrace
  • 10:15 – 10:30 rozcvička a ukázka techniky Nordic Walking
  • 10:30 – začátek
  • 13:30 – ukončení trasy
  • 14:00 – slosování tomboly

nwt_2014_kladno_ostrovec_industry

Zhodnocení

Vezmi hůlky do ruky a vydej se ze Zanzibaru, přes Koreu a v dálce uvidíš i Krétu – tak by se klidně mohlo jmenovat další zastavení Nordic Walking Tour 2014, které se konalo v sobotu 4. října 2014 v Kladně.

Letos poprvé za dobu své historie jsme pojali další zastavení Nordic Walking Tour trochu jinak. Chtěli jsme vycházku v přírodě zkombinovat s prohlídkou skoro zapomenutých industriálních památek v Kladně, ukázat je nadšencům Nordic Walkingu z různých části republiky a myslím, že se nám to povedlo. Tato netradiční část pochodu přilákala desítky nových účastníků, ze kterých se rázem stali i příznivci Nordic Walkingu. A tak si organizátoři mohou opět připsat rekordní účast!

Rosničky sice slibovaly sluníčko, místo toho nás před kladenským Zanzibarem vítalo docela chladné ráno, ale nedalo se nic dělat, hlavně když nepršelo. Ochotný personál ze „Zanziku“, jak tomu místní říkají, nám připravil dobrý čaj a kávu na zahřátí, něco dobrého na doplnění energie – chválíme skvělý cheese cake – a klasický kolotoč mohl začít…

Ještě před 9:00 se začali trousit první nedočkavci a produkční tým registroval a registroval až do půl 11 stovky účastníků. Průběžně nejvýše certifikovaní instruktoři Jirka Bartošík, Iva Černíková a Štěpánka Svobodová prováděli instruktáže Nordic Walkingu, pomáhali s výběrem správných holí a zasvěceně všechny informovali o podstatě Nordic Walkingu, jeho preventivních a fyzioterapeutických účincích. Po krátce zdravici „Nebudu dlouho mluvit, jdeme na to!“ primátora města Kladna – Ing. Dana Jiránka všichni hromadně vyrazili na trasu dlouhou cca 6 km. Účastníky v areálu bývalé Vojtěšské hutě čekal Ing. Arch. Václav Kruliš z občanského sdružení Kladno – Koněv a provedl i s odborným výkladem celou skupinu lokalitou bývalých koksoven s torzy bizardních železobetonových objektů, i místy zasaženými snad největší ekologickou zátěží z dob provozu chemické části koksoven, lokalitou, která se v současnosti sanuje. Během prohlídky byla k vidění trojice vápenných pecí, jediné nemovité kulturní památky v areálu bývalé hutě, a dalších spících vertikál – komínů, chladící věže, plynojemu, aj. Po opuštění této hlavní programové části vyrazili nordikáři přes Koreu a Ferdinandku s výhledem na Krétu a po dalších cca 3 km došli na Čabárnu – Naučné středisko ekologické výchovy Kladno – Čabárna, o.p.s., kde na ně již čekal táborák, připravené špekáčky na opečení, další drobné občerstvení, jako čerstvě načesaná jablíčka od regionální Farmy Dryák a samozřejmě tradiční bohatá tombola. Jako vždy se zapojily děti, které stály frontu na losování startovních čísel a jen bylo slyšet: „Jé to chci vyhrát já, prosím vytáhněte mě.“

Velké poděkování patří hlavně organizátorům a partnerům akce: Lesy ČR, s.p., Komisi Rady města Kladna pro rodinu s dětmi, Městu Kladno, České průmyslové zdravotní pojišťovně, Naučnému středisku ekologické výchovy Kladno – Čabárna, o.p.s., Farmě DRYÁK, Mountfieldu Kladno, společnostem Garmin Czech s.r.o., Prosport Praha s.r.o., Dare 2b, WT Concept s.r.o. a dalším.

A teď už hurá na Moravu a to do Hodonína, kde se 18. října 2014 koná poslední zastavení letošní Nordic Walking Tour 2014. Ale nebojte už máme další plány na zimní akce a tentokrát vás nenecháme přes zimu v žádném případě lenošit.