NWT 2014 – 27. září: Svatý Jan pod Skalou – Karlštejnsko

Pořadatel: Český klub Nordic Walking o.s.

Spolupořadatelé: WT Concept s.r.o., Chůze pro zdraví

Termín: 27. září 2014

Místo registrace: Hospůdka Na Návsi

Prostor startu/cíle: Hospůdka Na Návsi

Doprava: vlastní, parkování u hospody, autobusem z Prahy – Zličína směr Mořinka – číslo 311 odjezd v 8:00, cesta trvá cca 40 minut

Trasy:

  • krátká 6 km – Bubovice – Solvayovy lomy – Skanzen – vyhlídka Sv. Jan pod Skalou – Bubovice
  • dlouhá 14 km – Bubovice – Solvayovy lomy – Skanzen – Bučovické vodopády – vyhlídka Sv. Jan pod Skalou – Bubovice

Přihlášky: nejsou nutné, případně pošlete info o účasti na e-mailovou adresu info@cknw.cz, kontaktní tel.: +420 739 086 447 – Radek Douša

Startovné: 50 Kč za účastníka a start, děti do 15 let – 20 Kč (V rámci startovného obdržíte drobné občerstvení na trať, pití, drobné upomínkové předměty a také registrační číslo slosovatelné v tombole.)

Půjčovné NW holí: 50 Kč/pár, děti – zdarma

Registrace

27. září 2014, 9:00 – 10:30 v Hospůdce Na Návsi

Informace: www.nordicwalkingtour.czwww.cknw.cz a www.wtc.cz

Různé:

  • účastníci startují na vlastní riziko
  • pořadatel si vyhrazuje právo v případě nepředvídatelných událostí udělat změny v tomto rozpisu

Časový harmonogram:

  • 9:00 – 10:30 registrace
  • 10:10 – 10:30 rozcvička a ukázka techniky Nordic Walking
  • 10:30 – začátek
  • 13:30 – ukončení obou tras
  • 14:00 – slosování tomboly

nwt_2014_svaty_jan_pod_skalou

Zhodnocení

Poprvé a určitě ne naposledy. V Bubovicích na Karlštejnsku bylo v sobotu 27. září 2014 nádherně – konalo se zde další zastavení Nordic Walking Tour 2014.

Poprvé za dobu své historie zavítal celorepublikový projekt Nordic Walking Tour 2014 na Karlštejnsko a to do malebné vesničky Bubovice. Že to bude dobrá volba jsme předpokládali již když jsme instruktorkou Ivou Černíkovou vybírali trasy vycházky a náš předpoklad se opravdu vyplnil. Ráno nás v Bubovicích v Hospodě na návsi přivítal milý personál v podobě rodinného týmu Čihákových s domácím upečeným lineckým koláčem, skvělými davelskými párečky a pohodový den mohl začít. Sluníčko nám svítilo již při registraci a desítky nedočkavých účastníků proudily do dvora hospody, aby se zaregistrovali, popovídali s přáteli a mohli plni elánu vyrazit na dvě různě dlouhé trasy. Velký dík patří instruktorce Ivě Černíkové, která obě trasy v pátek až do setmění značila, vedla instruktáž a rozcvičku spolu s instruktorkou Štěpánkou Svobodovou, a po té vyrazila se skupinou „nordikářů“ na delší trasu cca 14 km na Bubovické vodopády. Zájemce o kratší trasu cca 6,5 km vedl na vyhlídku ve Sv. Janu pod Skalou též zkušený instruktor Jirka Bartošík. Všichni hromadně startovali kolem půl 11, cestou navštívili skanzen ve Solvayových lomech, kde se konalo Setkání přátel modelových úzkorozchodných železnic a bylo na co koukat. Někteří se zdrželi déle, povozili se na vyhlídkovém vláčku, a pak pokračovali po značených trasách za svým cílem.

Zpět do Bubovic dorazili účastníci mezi 14:00 a 15:00. Hladoví a žízniví ochutnali Svijany, domácí svíčkovou či krůtí farmářské stehno a tombola mohla začít. Jako vždy se zapojily děti, které tahaly startovní čísla a s napětím sledovaly, zda oni nebo rodiče něco nevyhráli.

Krásné slunečné podzimní odpoledne se protáhlo až do večera, nikomu se nechtělo z tak příjemného prostředí domů, domlouvali se další výlety, hlavně „Hodonín“ a opět se potvrdilo, že akce nemá jen sportovní, ale i společenský charakter.

Velké poděkování patří hlavně organizátorům a partnerům akce: Lesy ČR, s.p., GZ Digital Media, a.s., Garmin Czech s.r.o., Prosport Praha s.r.o., Dare 2b, WT Concept s.r.o. a dalším. Zvláštní poděkování patří obci Bubovice a hlavně paní starostce V. Jaskevičové, která se akce i osobně zúčastnila, velmi se jí formát líbil a byla potěšena, že se toto zastavení konalo právě v Bubovicích.