NWT 2014 – 20. září: Praha – Prokopské údolí

Pořadatel: Český klub Nordic Walking o.s.

Spolupořadatelé: WT Concept s.r.o., www.zdravejime.cz, www.nwproradost.cz

Termín: 20. září 2014

Místo registrace: Občerstvení U Klašků

Prostor startu/cíle: Občerstvení U Klašků

Doprava: vlastní – ale pozor parkovací místo u prostoru stratu/cíle bude dost omezené, MHD – nejlépe autobusem 120, který jede od stanice metra Anděl, ul. Na Knížecí do zastávky Hlubočepská – cesta trvá cca 11 minut a autobus odjíždí vždy v půl a v celou hodinu, vlakem – ze Smíchovského nádraží směr Nučice do zastávky Praha – Hlubočepy – vlak jezdí cca 1x za hodinu – 8:51, 9:41, 10:51

Trasy:

  • krátká 4 km – Hlubočepy – Prokopské a Dalejské údolí – Butovické hradiště – Hlubočepy
  • dlouhá 10 km – Hlubočepy – Prokopské a Dalejské údolí – lom Mušlovka – geologická exkurze – Hlubočepy (možno zkrátit trasu na polovinu s tím, že cestu zpět z Holyně do Hlubočep budete absolvovat vlakem)
  • superdlouhá 14 km – Hlubočepy – Prokopské a Dalejské údolí – Butovické hradiště – lom Mušlovka – geologická exkurze – Hlubočepy (možno zkrátit trasu na polovinu s tím, že cestu zpět z Holyně do Hlubočep budete absolvovat vlakem)

Přihlášky: nejsou nutné, případně pošlete info o účasti na e-mailovou adresu info@cknw.cz, kontaktní tel.: +420 739 086 447 – Radek Douša

Startovné: 50 Kč za účastníka a start, děti do 15 let – 20 Kč (V rámci startovného obdržíte drobné občerstvení na trať, pití, drobné upomínkové předměty a také registrační číslo slosovatelné v tombole.)

Půjčovné NW holí: 50 Kč/pár, děti – zdarma

Registrace

20. září 2014, 9:30 – 11:00 u Občerstvení U Klašků

Informace: www.nordicwalkingtour.czwww.cknw.cz a www.wtc.cz

Různé:

  • účastníci startují na vlastní riziko
  • pořadatel si vyhrazuje právo v případě nepředvídatelných událostí udělat změny v tomto rozpisu

Časový harmonogram:

  • 9:30 – 11:00 registrace
  • 10:45 – 11:00 rozcvička a ukázka techniky Nordic Walking
  • 11:00 – začátek
  • 15:00 – ukončení nejdelší trasy
  • 14:00 – slosování tomboly (pro později příchozí si bude možné vylosované ceny vyzvednout u registrace)

nwt_2014_praha_prokopske_udoli

Zhodnocení

Prokopské a Dalejské údolí již potřetí ožilo veselým klapotem Nordic Walking holí. Nordic Walking Tour 2014 pokračovala v sobotu 20. září v Prokopském a Dalejském údolí.

Ano, již třetím rokem zavítali organizátoři i účastníci do tohoto jedinečného přírodního celku, aby se zde zúčastnili další akce Nordic Walking Tour 2014. Tak jako na každém zastavení čekaly na účastníky zkušené instruktorky a dále pak bohatý program a partneři Tour. V úvodu přišel akci pozdravit pan JUDr. Petr Lachnit – místostarosta Prahy 5. Po celou jarní část nás provázelo pěkné počasí a tak by tomu bylo i tuto sobotu, až na závěr tomboly – při slosování startovních čísel začalo pršet, ale to zdatným sportovcům vůbec nevadilo.

Tato sobotní akce byla zajímavá nejen svojí sportovní náplní, ale také svojí naučnou hodnotou, kterou nám poskytla paní Dr. Marika Polechová z České geologické služby. V lomu Mušlovka po celý den seznamovala příchozí účastníky s unikátním územím a doslova všichni si odnášeli nejen nevšední zážitek, ale také pár vlastnoručně nalezených zkamenělin. Sportovní část perfektně zajistily instruktorky Petra Hamerská (www.zdravejime.cz) a Ivana Černíková (www.chuzeprozdravi.cz).

Přestože se ve stejném termínu konala celá řada sportovních a společenských akcí přišlo mnoho zájemců. Tato akce v sobě spojuje obojí, jedná se o sportovně společenskou akci.

Velké poděkování patří hlavně organizátorům a partnerům akce: Lesy ČR, s.p., Městské části Praha 5, Pražské plynárenské, a.s., Garmin Czech s.r.o., Prosport Praha s.r.o., Dare 2b, WT Concept s.r.o. a dalším.