NWT 2014 – 7. června: Praha – Řevnice

Pořadatel: Český klub Nordic Walking o.s.

Spolupořadatelé: WT Concept s.r.o., SKI KLUB Řevnice

Termín: 7. června 2014

Místo registrace: park před Zámečkem

Prostor startu/cíle: park před Zámečkem

Doprava: vlastní, parkování u nákupního centra (COOP), vlakem ze Smíchovského nádraží – odjezdy 8:28, 8:58, 9:28 doba jízdy cca 24 minut, cesta z nádraží k Zámečku cca 8 minut

Trasy:

  • krátká 4,2 km – Zámeček – Školní – Mírová – Tyršova – Kejná – nahoru lesem ke křížení s ulicí V Úvoze – křížení s prodloužením Sportovní – oddělení kratší trasy po modré k házené – Zámeček
  • dlouhá 8,9 km – od křížení Sportovní po vrstevnici až k hlavní silnici – k hájovně – po žluté pod Pišťák – vpravo k dubu Na Závěrce – po zelené kolem hřbitova – odbočit vpravo Příčnou a Havlíčkovými sady k Zámečku

Přihlášky: nejsou nutné, případně pošlete info o účasti na e-mailovou adresu info@cknw.cz, kontaktní tel.: +420 739 086 447 – Radek Douša

Startovné: 50 Kč za účastníka a start, děti do 15 let – 20 Kč (V rámci startovného obdržíte drobné občerstvení na trať, pití, drobné upomínkové předměty a také registrační číslo slosovatelné v tombole.)

Půjčovné NW holí: 50 Kč/pár, děti – zdarma

Registrace

7. června 2014, 9:30 – 10:30 v parku před Zámečkem

Informace: www.nordicwalkingtour.czwww.cknw.cz a www.wtc.cz

Různé:

  • účastníci startují na vlastní riziko
  • pořadatel si vyhrazuje právo v případě nepředvídatelných událostí udělat změny v tomto rozpisu

Časový harmonogram:

  • 09:30 – 10:30 registrace
  • 10:30 – 10:50 rozcvička a ukázka techniky Nordic Walking
  • 11:00 – začátek
  • 14:00 – ukončení obou tras
  • 14:30 – slosování tomboly

nwt_2014_praha_revnice

Zhodnocení

Poslední předprázdninové zastavení Nordic Walking Tour 2014 se konalo poprvé za dobu své existence v Řevnicích u Prahy.

Sobotní předpověď tropických teplot neodradila desítky příznivců Nordic Walkingu, ti dorazili do Řevnic u Prahy z různých koutů České republiky.

Opravdu letní počasí vítalo v sobotu 7. června 2014 v parku před Zámečkem v Řevnicích skupinky příznivců Nordic Walkingu různých věkových kategorií.

Kolem půl desáté začala registrace prvních účastníků, kteří v rámci drobného startovného obdrželi energetickou tyčinku, nápoj a drobné reklamní předměty. Samozřejmostí byla možnost zapůjčení nebo i zakoupení nordic walkingových holí. V půl 11 přivítal přítomné předseda ČKNW – Radek Douša a předal slovo řevnickému garantovi této akce Honzovi Čermákovi, který všem přítomným vysvětlil délku tras, značení, kudy povedou, co zajímavého uvidí a další informace. Před 11:00 provedl instruktáž i s rozcvičkou Honza Holeček a v 11:00 na vycházku okolím Řevnic vyrazily desítky příznivců Nordic Walkingu. Možná jste někteří měli tu čest v sobotu dopoledne potkat nekonečného hada nadšenců s hůlkami v řevnických lesích.

Opravdu profesionálně připravili Honza a Alena Čermákovi obě trasy v délce 4,2 a 8,9 km. Všichni účastníci chválili, jak byli trasy perfektně značené a celá akce včetně propozic, popisu příjezdu k místu registrace atd. skvěle připravena. Na trati panovala, jak již je na akcích ČKNW pravidlem, velmi dobrá nálada a po návratu čekalo na účastníky skvělé občerstvení v místní hospůdce – studené točené, gulášovka a nebo například tolik v Česku oblíbený „smažák“. Kolem půl druhé produkční tým spustil tolik očekávanou tombolu. Těm, kteří měli štěstí a vyhráli, patří gratulace, ostatním bude přát štěstěna třeba na příštích akcích Nordic Walking Tour 2014.

Po skončení akce někteří zůstali a vychutnávali krásný slunný den při posezení u místní fontánky, kde se právem po turistickém výkonu chladili nebo zašli se svými novými přáteli na něco dobrého a domlouvali účast na dalších akcích Nordic Walking Tour 2014. Určitě se s vámi rádi potkáme na prázdninovém zastavení ve Svitavách.

Velké poděkování patří hlavně organizátorům a partnerům akce Aleně a Honzovi Čermákovým a dále: Lesy ČR, s.p., Městu Řevnice, Earth Power, Prosport Praha s.r.o., Dare 2b, WT Concept s.r.o. a dalším.