NWT 2014 – 1. června: Kladno – Sletiště

Sportovně – společenský projekt Mámo! Táto! Pojďte se hýbat! pokračuje svým již třetím ročníkem. Tentokrát se budeme všichni hýbat na Den dětí 1. června 2014 v Kladně na Sletišti.

Den plný dobrodružství, sportu a společenských aktivit pro celé rodiny je přichystaný na 1. června 2014 v Kladně na Sletišti. Akce se koná pod záštitou primátora města Kladno – Ing. Dana Jiránka – a ve spolupráci Komise Rady města Kladna pro rodiny s dětmi. Do příprav a realizace projektu se zapojili Česká obec sokolská – župa Budečská, Český klub Nordic Walking, Česká průmyslová zdravotní pojišťovna, Rytíři Kladno, Zoopark Zájezd, SKS aréna, Lehkoatletický oddíl A. C. TEPO Kladno, Pionýři, vyznavači hledání skrytých pokladů v přírodě, severské chůze, táboření a další významní partneři.

V čem spočívá kouzlo tohoto projektu? Je zaměřen na rodiny s dětmi, které chtějí provozovat pohybové aktivity společně. Jedná se zejména o outdoorové sporty, doplněné o poznávací prvky z přírodních, ekologických a kulturně – společenských oblastí.

Užijte si aktivní Den dětí a přijďte v neděli 1. června 2014 do Kladna na Sletiště. Začínáme registrací týmů od 10:00 do 13:00. Rodinné či sportovní týmy obdrží při registraci tzv. Rodinné pasy, kdy startovné za celý rodinný/sportovní tým je 100 Kč. V rámci startovného obdrží každý člen týmu vodu, drobné občerstvení, propagační předměty partnerů akce, dále získají možnost zapůjčení Nordic Walkingových holí a zařazení rodinných pasů do slosování o zajímavé ceny. V každém družstvu by mělo být alespoň jedno dítě do 15 let.

Průběžné plnění jednotlivých disciplín populární formou bude probíhat na Sletišti a v lesoparku v okolí Sletiště až do 15:00. Vyzkoušíte si např. Nordic Walking, geocaching, skoky, obratnost, hod oštěpem, tah na branku, hlavolámání, dobrodružnou hru a možná vás čeká i překvapení. Mezi 15:00 a 16:00 proběhne vyhodnocení celé akce s velmi bohatou tombolou. Vezměte kamarády, rodinu, přátele, děti a určitě si přijďte užít krásný den plný sportu, netradičních her a zábavy. Těšíme se na vás.

Přijít ale mohou i jednotlivci a v rámci Nordic Walking Tour 2014 si udělat krásnou procházku lesoparkem okolím Lapáku. Na Nordic Walking začíná registrace ve 12:00 a ve 13:00 vyrazí zájemci za doprovodu instruktorů na vycházku. Pokud budete mít zájem zúčastnit se pouze Nordic Walkingu, činí startovné 50 Kč a děti do 15 let 20 Kč a v rámci startovného též obdržíte vodu, drobné občerstvení a propagační předměty.

nwt_2014_kladno_sletiste

Zhodnocení

V neděli 1. června 2014 na Den dětí se na kladenském Sletišti hýbalo snad celé Kladno a okolí… Probíhalo zde další zastavení Nordic Walking Tour 2014.

Sluníčko nás v neděli ráno vítalo na „Sleťáku“, kde se sešli všichni zainteresovaní partneři této akce a pod taktovkou ředitele projektu Radka Douši začali svižně připravovat svá stanoviště. Tým WT Conceptu a Českého klubu Nordic Walking rozbalil svůj stan s registrací, půjčovnou Nordic Walking holí a oblíbenou tombolou. Sokolská všestrannost a zdravotní služba v jednom byla doménou M. Hrotíka a jeho pomocníků ze Sokolské župy Budečské. Velmi oblíbené a tradiční lehkoatletické disciplíny hod oštěpem a skok z místa zajišťoval oddíl A.C. TEPO Kladno pod vedením M. Nešvery. Dobrodružnou hru a zajímavou výstavu zvířátek zajistil Zoopark Zájezd v čele s H. Markem. Disciplíny Hlavolámání a Geocaching si mohli účastníci vyzkoušet ve stanu organizace Pionýra Kladno. Jednu z nejvíce navštěvovaných disciplín tzv. Tah na branku a skákací hrad koučovali známí Rytíři Kladno. A nesmíme zapomenout na další netradiční disciplíny, které přichystala organizace Kladendář Kladno.

Od 10:00 se začali registrovat první soutěžní týmy, v rámci startovného obdrželi drobné občerstvení, slosovatelný lístek do tomboly, tzv. Rodinný pas a vyrazili na jednotlivá stanoviště plnit či si jen zkusit soutěžní a sportovní disciplíny. Za každou absolvovanou disciplínu dostali do Rodinného pasu razítko či podpis o splnění a pokračovali dále… Celkem bylo připraveno 8 disciplín a podmínkou zařazení do závěrečné tomboly s hlavní cenou nádherným dortem z dortové dílny H. Hrotíkové bylo splnění alespoň 6 disciplín. Všichni s nadšením soutěžili, sportovali a na jednotlivých stanovištích se mnohdy pro velký zájem tvořily fronty. To samé platí i o stánku registrace soutěžních týmů, která měla být dle harmonogramu ukončena ve 13:00, ale pro velký zájem o akci se registrovalo až skoro do 16:00 a další zájemci stále přicházeli…

Doprovodný program zajistili i významní partneři této akce Česká průmyslová zdravotní pojišťovna, kde jste se mohli dozvědět mnoho zajímavostí o jejich benefitních a preventivních programech a děti navíc vždy obdržely drobnou pozornost. Zdravé potravinové doplňky ve svém stánku představovala společnost Earth Power, kteří jsou již každoročním partnerem tohoto projektu a projektu Nordic Walking Tour.

Za podpory generálního partnera Lesy ČR se zde konalo i jedno ze zastavení Nordic Walking Tour 2014. Po předchozí instruktáži a rozcvičce vyrazila skupina příznivců Nordic Walkingu pod vedením instruktora Honzy Holečka na cca 8 km vycházku lesoparkem Lapák. Někteří účastníci došli až na Velkou Dobrou, kde si dali zasloužené občerstvení a vydali se zpět na „Sleťák“, aby stihli tolik očekávanou tombolu.

Tombola tentokrát probíhala ve 2 částech, aby stovky účastníků, ze kterých někteří přišli hned dopoledne, nemuseli čekat, než disciplíny splní ti, kteří dorazili těsně před ukončením registrace. Skoro každý soutěžní tým, který byl zařazen do slosování, vyhrál nějakou cenu, které do tomboly věnovali partneři akce: Mountfield Kladno, Dare 2b, Česká průmyslová zdravotní pojišťovna a hlavní cenu dort, vlastnoručně ve své Dortové dílně připravila šikovná H. Hrotíková. Šťastnými výherci dortu se stal soutěžní rodinný tým Foglovi – ještě jednou blahopřejeme.

Všichni se nakonec rozcházeli s přesvědčením, že se na stejné akci sejdou zase příště. Pořadatelé přislíbili, že se mají na co těšit.