NWT 2014 – 17. května: Březová u Sokolova

Pořadatel: Český klub Nordic Walking o.s.

Spolupořadatelé: WT Concept s.r.o., Nordic Walker

Termín: 17. května 2014

Místo registrace: Výsluní Březová

Prostor startu/cíle: Výsluní Březová

Doprava: autobusem ze Sokolova každých 20 minut, autem od Karlových Varů po dálnici odbočka Březová, parkování možné u požární zbrojnice

Trasy:

  • krátká cca 4 km
  • delší cca 9 km

Přihlášky: nejsou nutné, případně pošlete info o účasti na e-mailovou adresu info@cknw.cz, kontaktní tel.: +420 739 086 447 – Radek Douša

Startovné: 80 Kč za účastníka a start, děti do 15 let – 50 Kč (V rámci startovného obdržíte drobné občerstvení na trať, pití, drobné upomínkové předměty a také registrační číslo slosovatelné v tombole.)

Půjčovné NW holí: 50 Kč/pár, děti – zdarma

Registrace

17. května 2014, 9:00 – 10:00

Informace: www.nordicwalkingtour.czwww.cknw.cz a www.wtc.cz

Různé:

  • účastníci startují na vlastní riziko
  • pořadatel si vyhrazuje právo v případě nepředvídatelných událostí udělat změny v tomto rozpisu

Časový harmonogram:

  • 9:00 – 10:00 registrace
  • 10:00 – 11:00 rozcvička a ukázka techniky Nordic Walking
  • 11:00 – začátek
  • 14:00 – 15:00 – ukončení obou tras
  • 15:30 – slosování tomboly

nwt_2014_brezova_u_sokolova

Zhodnocení

Všude pršelo, ale v Březové u Sokolova bylo v sobotu 17. května pěkně, tak akorát na procházku s Nordic Walking holemi. Další zdařilá akce Nordic Walking Tour 2014.

Kdo přišel na start dalšího pokračování Nordic Walking Tour 2014, nelitoval. Pěkné počasí vítalo již od rána příznivce tohoto sportu, kteří přicházeli ve skupinách po celé sobotní dopoledne na start v Březové u Sokolova.

V 11:00, po základní instruktáži a rozcvičce, vyšla první skupina na nejdelší trasu a potom další skupiny v doprovodu instruktorů Českého klubu Nordic Walking na trasy od 4 do 9 km, podle toho jak si kdo vybral a na co se cítil. Samozřejmostí byla možnost zapůjčení nebo i zakoupení Nordic Walkingových holí.

Instruktoři Zdeněk a Petr připravili několik opravdu zajímavých tras pěknou přírodou Slavkovského lesa, což dokládají i přiložené fotografie. Jak tvrdí instruktoři, kteří trasy mají dokonale prošlápnuté, tak skvělou viditelnost už dlouho nezažili. Pochodníci se kochali krásnými výhledy jak do krajiny, tak i uprostřed lesů. Některým nejmenším ukápla občas i slzička, nožičky bolely, ale v cíli již všichni zářili štěstím z úspěchu a pocitu, že něco dobrého udělali pro své tělo a zdraví. Cestou byla opět, jak již je na akcích ČKNW pravidlem, velmi dobrá nálada. Účastníci přicházeli do cíle opět ve skupinách až do odpoledních hodin, potom následovala tradiční tombola – losování startovních čísel. Někteří účastníci se ještě po vlastní ose vydali do malebné obce Kostelní Bříza neboli „Kostelka“, kde s nadšením okukovali malebnou náves s přírodním rybníkem, místní raritu – plot u chalupy posázený hrníčky a krásné vzrostlé stromy v zámeckém parku. Určitě by stálo za zamyšlení, zda trasu příští akce Nordic Walking Tour 2015 neprotáhnout až do Kostelky… Všichni se shodli na tom, že na příští ročník určitě opět přijdou.

Velké poděkování patří hlavně organizátorům a partnerům akce: Lesy ČR, s.p., NordicWalker.cz, Dare 2b, Earth Power , WT Concept s.r.o. a dalším.