NWT 2014 – 10. května: Brno

Pořadatel: Český klub Nordic Walking o.s.

Spolupořadatelé: WT Concept s.r.o., www.chodec.com

Termín: 10. května 2014

Místo registrace: hotel Velká Klajdovka

Prostor startu/cíle: hotel Velká Klajdovka

Doprava: vlastní, doporučené autobusy 78, 201, 202 zastávka Velká Klajdovka nebo tramvaj č. 8 zastávka Kotlanova

Trasy:

  • 3,5 a 9 km – povedou Národní přírodní rezervací Hádecká planinka, v cíli možnost zakoupení občerstvení, alko i nealko nápojů a slosování startovních čísel o věcné ceny

Přihlášky: nejsou nutné, případně pošlete info o účasti na e-mailovou adresu info@cknw.cz, kontaktní tel.: +420 739 086 447 – Radek Douša

Startovné: 30 Kč za účastníka a start, děti do 15 let – 20 Kč

Půjčovné NW holí: zdarma oproti vratné záloze 100 Kč

Ubytování: 800 Kč za dvoulůžkový pokoj se snídaní. Platí pouze pro registrované účastníky Nordic Walking Tour a oproti námi vystavenému voucheru. Tímto děkujeme hotelu Velká Klajdovka za nabídku výhodného ubytování pro účastníky Nordic Walking Tour. Parkování je možné podélně v ul. Jedovnická, z důvodu další akce hotelu neparkujte prosím před hotelem.

Registrace

10. května 2014, 9:00 – 10:00 u hotelu Velká Klajdovka

Informace: www.nordicwalkingtour.czwww.cknw.cz a www.wtc.cz

Různé:

  • účastníci startují na vlastní riziko
  • pořadatel si vyhrazuje právo v případě nepředvídatelných událostí udělat změny v tomto rozpisu

Časový harmonogram:

  • 9:00 – 10:00 – registrace
  • 10:00 – začátek po skupinkách
  • 12:00 – 13:30 – ukončení pochodu
  • 13:30 – tombola (slosování startovních čísel o věcné ceny)

nwt_2014_brno

Zhodnocení

Nordic Walking Tour 2014 zavítala poprvé za dobu své existence do Brna a zastavení mělo nevídaný úspěch – okolím Klajdovky pochodovaly stovky účastníků této akce

Slunné počasí vítalo v sobotu 10. května 2014 již od rána u hotelu Velká Klajdovka v Brně – Líšni skupinky příznivců Nordic Walkingu různých věkových kategorií. Pro zajímavost – nejmenší účastnici Lucince bylo 6 měsíců, delší trasu cca 8 km absolvovala u maminky v klokance a po návratu rozdávala úsměvy na všechny strany.

Kolem 9:00 začala registrace prvních účastníků, kteří v rámci drobného startovného obdrželi sušenku, energetickou tyčinku, nápoj a drobné reklamní předměty. Samozřejmostí byla možnost zapůjčení nebo i zakoupení Nordic Walkingových holí. Registrační listina pomalu nestačila a kolem 10:00 nakonec na vycházku vyrazily stovky příznivců Nordic Walkingu. Možná jste někteří měli tu čest v sobotu dopoledne potkat nekonečného hada nadšenců s hůlkami v Klajdovce.

Profesionální instruktoři ze společnosti chodec.com – Eva a Dan Kotasovi měli perfektně připraveny dvě trasy – kratší o délce necelé 4 km a delší 8 km. Obě trasy vedly okolím Klajdovky, Národním parkem Hádecká planinka, přes obdivuhodný lom, ze kterého jsou překrásné výhledy na celé město Brno a zpět do prostoru startu/cíle hotelu Velká Klajdovka. Během trasy Eva a Dan prováděli instruktáže Nordic Walkingu, opravovali a chválili účastníky, aby měli ten správný krok. Účastníci delší trasy měli možnost si vyzkoušet navíc i posilování s holemi, sportovní chůzi a ti nejzdatnější i běh s holemi. Cestou zpět byla opět, jak již je na akcích ČKNW pravidlem, velmi dobrá nálada. Po návratu čekalo na účastníky skvělé občerstvení – moravská zelňačka, gulášovka, obložené vaječné chleby, pivo, limo a další. Kolem půl druhé zahájil předseda ČKNW – Radek Douša tolik očekávanou tombolu. Těm, kteří měli štěstí a vyhráli, patří gratulace, ostatním bude přát štěstěna třeba na příštích akcích Nordic Walking Tour 2014.

Po skončení akce někteří zůstali a vychutnávali krásný slunný den při posezení s přáteli a plánováním účasti na dalších akcích Nordic Walking Tour 2014. Určitě se za příští rok s vámi rádi potkáme opět v Brně nebo ještě letos na dalších zastaveních Nordic Walking Tour 2014.

Velké poděkování patří hlavně organizátorům akce Evě a Danovi Kotasovým – chodec.com, zástupcům ČKNW a partnerům akce: Hotelu Velká Klajdovka, Rádiu Krokodýl, kanceláři Brno – Zdravé město, Dare 2b, Earth Power a dalším.