NWT 2014 – 26. dubna: Slavonice

Pořadatel: Český klub Nordic Walking o.s.

Spolupořadatelé: WT Concept s.r.o.

Termín: 26.dubna 2014

Místo registrace: hotel U Růže

Prostor startu/cíle: zahájení na Slavonickém náměstí u hotelu U Růže

Doprava: vlastní, doporučujeme parkoviště na autobusovém nádraží ve Slavonicích – neplacené

Trasy:

  • červená – pohodová 12 km
  • modrá – pohádkově rodinná 10 km

Přihlášky: nejsou nutné, případně pošlete info o účasti na e-mailovou adresu info@cknw.cz, kontaktní tel.: +420 739 086 447 – Radek Douša

Startovné: 50 Kč za účastníka a start, děti do 15 let – 20 Kč

Půjčovné NW holí: 50 Kč/pár, děti – zdarma

Ubytování: penzion „Bejčkův mlýn“, popř. další ubytovací zařízení ve městě

Doprovodný program: roztočíme slavonické náměstí – HULA HOOP pro všechny, řemeslné dílny

Moderovaný doprovodný program: z náměstí ve Slavonicích, vyhodnocení, přímé vstupy do regionálních rádií

Průběh: konání vlastního nesoutěžního závodu, tombola o ceny, závěr v hotelu U Růže

Zajímavosti: Letos podruhé se podařilo prosadit i do jihočeských, renesančních Slavonic, za pomoci instruktorů z Volby pro Slavonicko. Cílem je přivést do regionu nový sport, nové možnosti. Garance kvality ČKNW (Český klub Nordic Walking) zajišťuje technicko-organizační zabezpečení akcí a instruktory.

Registrace

26. dubna 2014, od 9:00 do 11:00 hodin u hotelu U Růže

Informace: www.nordicwalkingtour.czwww.cknw.cz a www.wtc.cz

Různé:

  • účastníci startují na vlastní riziko
  • pořadatel si vyhrazuje právo v případě nepředvídatelných událostí udělat změny v tomto rozpisu

nwt_2014_slavonice

Zhodnocení

Nordic Walking Tour 2014 pokračovala svým druhým zastavením v jihočeských Slavonicích a okolí.

V uplynulém víkendu zavítaly do Slavonic desítky příznivců Nordic Walkingu z celé republiky. Původní nepříznivá předpověď počasí se naštěstí nevyplnila a na krásnou procházku okolím Slavonic nám po celou dobu svítilo sluníčko.

Akce začala již ráno na slavonickém náměstí, kde za rytmu hudby DJ Danyho roztáčely své kruhy fandové hula hop. Byla to krásná podívaná jak za potlesku desítek obdivovatelů malé holčičky roztáčejí na sobě až 12 obručí hula hop. Veliká pochvala. Dalším zajímavým doprovodným programem byla křest knížky pro děti „S pastelkami městem Slavonice“, křest provedl místostarosta Slavonic spolu s předsedou Českého klubu Nordic Walking a zástupkyní města Slavonice.

V dopoledních hodinách začala registrace již druhého zastavení celorepublikové Nordic Walking Tour 2014. U startu se postupně shromažďovali příznivci Nordic Walkingu nejen z Čech ale i z nedalekého Rakouska. Registrovaní účastníci i ostatní návštěvníci Slavonic hojně navštěvovali stánek hlavního partnera tohoto zastavení České průmyslové zdravotní pojišťovny (ČPZP), kde jim zástupci ČPZP ochotně vysvětlili preventivní programy se spoustou výhod pro své pojištěnce, mohli si bezplatně nechat změřit krevní tlak či tuk a cholesterol.

Před polednem vyrazily dvě skupiny pochodníků na vycházku okolím Slavonic. Procházku v délce 10-12 km absolvovali všichni bez problémů, jak maminky s dětmi, tak zdatní pochodníci. Hlavní organizátoři Jirka a Víťa Benešovi z občanského sdružení Volba pro Slavonicko připravili opravdu krásnou a zajímavou procházku, která vedla kolem jihočeských rybníků až na Pfaffenschlag a na zpáteční cestě mohli účastníci obdivovat tzv. Kostel Ducha svatého s ojedinělou barevnou mozaikou.

V odpoledních hodinách jsme se vrátili zpět do Slavonic, kde si každý účastník dle svého výběru dal na náměstí nějakou odměnu, někdo točené pivko, někdo zmrzlinu či kávičku se zákuskem.

Závěrem akce samozřejmě proběhla tradiční bohatá tombola, a tak si účastníci kromě krásných zážitků z procházky, odnášeli i drobné dárky z tomboly, které věnovali partneři této akce. I jim samozřejmě patří velký dík, jsou to především: Občanské sdružení Volba pro Slavonicko, Hotel U růže, Bejčkův mlýn, Česká průmyslová zdravotní pojišťovna, Dare 2b a další.