Oblastní aktivity

Chcete-li s námi spolupracovat, můžete zaregistrovat prostřednictvím registračního formuláře. Registrace je zcela zdarma a k ničemu vás nezavazuje. Po odeslání registračního formuláře vás budeme kontaktovat pro ověření informací a vytvoření vašeho instruktorského profilu na webových stránkách.

Pro budoucí instruktory nabízíme školení a kurzy Nordic Walking – viz sekce Vzdělávání na webových stránkách ČKNW. Spolupracujícím instruktorům a sportovním instruktorům nabízíme podporu v místě svého působení. V různých regionech České republiky jsme již pořádali část celostátního projektu Nordic Walking Tour a další se připravují. Jsme připraveni podpořit i další regionální iniciativy pro podporu Nordic Walkingu.

Vždy se snažíme o to, aby naše spolupráce byla oboustranná a proto vítáme každou připomínku, návrhy nebo náměty na zkvalitnění naší součinnosti. Níže najdete působení instruktorů v různých oblastí po celé České republice…


Beskydy

Alena Knapová
E-mail: ali.knapova@centrum.cz                                                                                                                                                                              Instruktorka NW
Telefon: +420 724 083 035
Web: www.masazefrydek.cz

Kvalifikace: instruktor Nordic Walkingu
Něco o sobě: oblast působnosti jako instruktora jsou Beskydy, 2x ročně pořádám prodloužený víkend v Jeseníkách.
Lekce mívám individuální i skupinové, kromě nw dělám masáže a ráda lidi mučím 🙂 tedy pořádám skupinové kurzy hubnutí,
pod hlavičkou STOB. Jedno krásné léto jsem trávila v Priessnitzových léčebných lázních Jeseník jako zaměstnanec lázní
na pracovišti klimatoterapie, kde jsme měli vycházky 5x denně, takže mi rukama prošly stovky možná tisíce klientů, pacientů.
Výuku NW používám jak v kurzech hubnutí na úpravu váhy, tak i ze zdravotních důvodů pro různě „postižené“ klienty,
takže z masáže hned šup s ním na výlet.

Brno

Eva Kotasová, DiS.eva_kotasova

E-mail: info@chodec.com

Telefon: +420 608 832 313

Web: www.chodec.com

Kvalifikace: instruktor Nordic Walkingu

Něco o sobě: Pořádáme kurzy a výlety Nordic Walking, inline – kolečkové brusle, cyklo, skákací boty, lyžování. Nejen pro Brno, Opavu, ale i v ostatních lokalitách. Půjčovna Nordic Walking holí. Prodej špičkového vybavení na Nordic Walking, profesionální poradenství.

Černošice

Ivana Černíková, DiS.ivana_cernikova

E-mail: ivana.cernikova@chuzeprozdravi.cz

Telefon: +420 603 958 179

Web: www.chuzeprozdravi.cz

Kvalifikace: registrovaný fyzioterapeut (registrační číslo 024-0122-2340), instruktor Nordic Walkingu, McKenzie terapeut (mechanická diagnostika a terapie, část A, B, C, D), lektor strolleringu

Něco o sobě: Nordic Walking je má oblíbená pohybová aktivita, která mě doprovází na cestě ke zdravým zádům a radosti z pohybu. Nordic Walking v kombinaci s fyzioterapeutickými metodami mi pomohl odstranit bolesti v zádech. Rozhodla jsem se proto sdílet své zkušenosti a představit lidem severskou chůzi v kombinaci s fyzioterapií jako vhodný program pro prevenci a léčbu bolestí zad. Na svém webu nabízím zdarma ke stažení eBook, ve kterém odhaluji možné příčiny bolestí zad, nabízím návod k autodiagnostice a pomáhám čtenáři zjistit, zda a v čem přesně mu chůze s hůlkami může pomoci. Mým přání je, dostat tuto jedinečnou sportovní aktivitu do povědomí co nejširší okruhu lidí. Každý víkend organizuji výlety v okolí Prahy s výukou správné techniky – hravě a zábavně – samozřejmě. Jsem autorkou unikátního vzdělávacího e-booku: Jak začít s NORDIC WALKING, krok za krokem, ve kterém popisuji podrobnou metodiku nácviku správné techniky severské chůze. Každý krok je doplněn krátkým instruktážním videem, abyste všechno lépe pochopili.

Domažlice

Monika Anderlová

E-mail: alikamenty@email.cz

Adresa: Kostelní 170, 344 01 Domažlice

Telefon: +420 603 449 629

Web: alikamenty.websnadno.cz

Kvalifikace: instruktor Nordic Walkingu

Něco o sobě: Jako výživová poradkyně a lektorka STOB vím, že platí, ve zdravém těle zdravý duch, a proto všem doporučuji Nordic Walking jako ideální pohyb pro všechny. Mladí, staří, hubení, tlustí… každý, ať to zkusí.

Hodonín

Miroslav Levek

E-mail: nordicwalkingclub@seznam.cz

Telefon: +420 773 284 456

Web: nordicwalking.webnode.cz

Kvalifikace: instruktor Nordic Walkingu

 

Jeseníky, Ostravsko

Kristina Schejbalová

E-mail: kristina.schejbalova@seznam.cz

Telefon: +420 724 040 055                                                                             Kristina Schejbalová

Facebook: Zelená tělocvična Zlaté Hory

Kvalifikace: instruktor Nordic Walkingu, instruktor in-line, cvičitel lyžování

Něco o sobě: Do Jeseníků a na Ostravsko umísťuji outdoorové programy pro ty, kteří hledají cestu k návratu do dobré kondice a duševní pohody. Pořádám kurzy a výlety severskou chůzí a další  nízkoprahové programy (cyklovyjížďky a expedice, běh, in-line, tanec).  Poskytuji ubytování v krásné, rekonstruované prvorepublikové vile ve Zlatých Horách v Jeseníkách.

Karlovy Vary

Zdeněk Vaněk

E-mail: zdenek.avar@seznam.cz

Telefon: +420 606 219 740

Web: www.nordicwalker.cz

Kvalifikace: instruktor Nordic Walkingu

Kroměříž

Michaela Šandová                                                                                                           IMG_1080_20160602 (002)

E-mail: eventy@volny.cz

Telefon: +420 731 484 222

Web: www.eventy.cz

Kvalifikace: instruktor Nordic Walkingu, výživový specialista a kouč, masér

Něco o sobě:

Výživový specialista – držitel licence správné nutriční praxe NutriAcademy s.r.o.

Od roku 2006 se zabývám přírodními doplňky stravy a jejich působením na zlepšení zdravotního stavu a celkovou regeneraci organismu. Praxe mně přivedla k tomu, abych se více zaměřila na výživu a psychiku člověka. Celý život se rekreačně věnuji sportovním aktivitám jako jsou kolo, plavání , lyžování, jízda na koni a turistika.

To mně přimělo k tomu, rozvinout své aktivity o terapeutickou a kondiční chůzi „Nordic Walking“. Tuto dnes řadím jako výchozí tělesnou aktivitu pro pobyty směřované k redukci váhy a zlepšení jak fyzické tak i psychické kondice.  Již druhým rokem pořádám nadační akci „Nordic walking – Pochod za slané děti“.             V mém centru zdraví a krásy klienti prochází všemi fázemi, které podporují zdravou mysl, regeneraci těla a posílení psychické i fyzické rovnováhy. Tento proces je novinkou medínské specializace Anti-aging. Jeho cílem je maximálně zvýšit a udržet kvalitu života i v pokročilém věku. Usiluje o zachování životní energie, pohybových a smyslových schopností  člověka a jeho duševní vyrovnanost.
Metody které dnes uplatňuji ve své poradenské praxi se týkají převážně detoxikace organismu, vytvoření acidobasické rovnováhy a rovnováhy střevní mikroflóry, podpora nutriční výživy a regenerace buněk., zlepšení psychické a fyzické kondice.

Spojením všech získaných zkušeností nabízím komplexní služby.

„Lektor kurzů hubnutí“.
„Poradce pro výživu“  se specializací na:  diabetes, celiakii,  výživu dětí, těhotných a kojících matek.
„LifeStyle kouč“  trenér životního stylu.
„Cvičitel Nordic walkingu“.
„Masér“ pro sportovní a relaxační masáže
„Fitness trenér“

Liberec

Jana Černá

E-mail: nw-liberec@centrum.cz

Telefon: +420 721 502 751

Web: www.projdise.net

Kvalifikace: rekvalifikační kurz v roce 2008

Něco o sobě: V roce 2008 jsem absolvovala rekvalifikační kurz NW u ČANW v Praze a doplňující masérské kursy. V roce 2011 rekvalifikační kurs zdravotní TV na VŠ Palestra. Věnuji se hlavně starší populaci. Pořádám víkendy pro ženy 50+ s výukou NW chůze a se zdravotním cvičením a masážemi. V Liberci organizuji na jaře a na podzim výuku nordic walkingu. Ráda se zapojuji do akcí ČKNW.

Mělník

Ing. Jitka Hadovájitka_hadova

E-mail: jitka@nwproradost.cz

Telefon: +420 723 784 500

Web: www.nwproradost.cz

Kvalifikace: instruktor Nordic Walkingu

Pardubice

Jitka Šikulová

E-mail: jitka.sikulova@centrum.cz

Telefon: +420 732 737 985

Web: www.nwcpardubice.wbs.cz

Kvalifikace: instruktor Nordic Walkingu

Něco o sobě: Zajímá mě zdravotní prevence. Jsem výživová poradkyně, masérka, ale hlavně instruktorka Nordic Walking. Pořádám výukové i kondiční kurzy a víkendové programy plné pohybu, zážitků a regenerace.

Praha

Petra Hamerskápetra_hamerska

E-mail: info@zdravejime.cz

Telefon: +420 607 931 902

Web: www.zdravejime.cz

Kvalifikace: certifikovaný výživový poradce, instruktor Nordic Walkingu

Něco o sobě: Původním povoláním jsem zdravotní sestra, hrála jsem vrcholově stolní tenis, nyní se věnuji výživovému poradenství v součinnosti s pohybem, změně stravovacích návyků, prevenci nadváhy a obezity u dětí i dospělých, jsem absolventkou kurzu kognitivně-behaviorální terapie obezity STOBu, členkou Společnosti pro výživu. Nordic Walking je přirozenou, zdravou a i levnou pohybovou aktivitou pro veškeré věkové kategorie, která vás v prostředí přírody nakopne pozitivně nejen po zdravotní stránce, ale dodá i skvělé pocity pohody, dobré nálady a harmonie. Pojďte si ten úžasný pocit ze svého těla a přírody vyzkoušet při individuální nebo i skupinové lekci.

Jiřina Matouškovájirina_matouskova

E-mail: jirina.matouskova@seznam.cz

Telefon: +420 724 854 809

Kvalifikace: rekvalifikační kurz Nordic Walking při ČANW v roce 2007

Něco o sobě: Nabízím nácvik správné techniky chůze s ohledem na vaše zdravotní problémy. NORDIC WALKING považuji za nenáročný sport pro každého. Může vám přinést radost z pohybu v přírodě, pomoc při bolestech zad a dalších zdravotních problémech, redukci váhy, pěkné držení těla a dobrou náladu.

Ráda bych upozornila také na jarní kurs NW, připravovaný spolkem SENIOR-PARTNER na v Praze 9 na Proseku, určený především věkové kategorii 55 plus. Další informace a přihláška: http://www.senior-partner.cz/sp/kurzy-pohybovych-aktivit-1404042446.html

RNDr. Štěpánka Svobodovástepanka_svobodova

E-mail: stepankasvobodova@seznam.cz

Telefon: +420 728 769 621

Kvalifikace: certifikovaný instruktor Nordic Walkingu

Něco o sobě: Když mi není úplně nejlíp, musím odjakživa ven. Miluju hory, v létě s batohem na zádech, v zimě na běžkách i na sjezdovkách, ráda se na kole kochám krajinou a pak si koupu lýtka v chladné čisté vodě, ráda se „dobíjím“ poslechem vážné hudby. Jako překladatelka anglické beletrie hledám protiváhu k tak trochu osamělé profesi mezi pozitivně naladěnými lidmi, a když je navíc můžu něco naučit, těší mě to dvojnásob. Nordic Walking mi navozuje pozitivní pocity, které coby maminka dvou dospělých dcer a babička tří vnoučat tak ráda sdílím s rodinou a přáteli, Nordic Walking mě udržuje ve formě, Nordic Walking mě zkrátka baví, protože se při něm užije spousta legrace.

Motto: Pojďte ven a hýbejte se! Výsledek se dostaví okamžitě.

Lekce: Nordic Walking po celý rok – Mateřské centrum Knoflík Prosek, soukromé lekce v Krči, Modřanech i kdekoliv po Praze, od dubna v rámci studia Zdravý Styl 98 také v Holešovicích a Horních Počernicích… „Hůlkovat“ se dá zkrátka úplně všude.

Zamyšlení aneb co je to Nordic Walking: Co to je? Zdánlivě jednoduchá otázka. Když se však dočtete, že je to vaše cesta ke štíhlé, pevné postavě a skvělé kondici, že je to fyzická aktivita, která pomáhá při bolestech zad, artróze, osteoporóze, vysokém krevním tlaku, nadváze, cévních problémech a dalších obtížích, určitě zatoužíte po tak zázračné věci. A stačí jen pár speciálních hůlek. Jen si představte, že se konečně zbavíte těch pár nadbytečných kilogramů, že se protáhnete, hodíte na chvíli za hlavu všední starosti a budete si vychutnávat pohyb venku, mimo čtyři stěny, elektronické přístroje a pot ostatních cvičících. A to opravdu jde? Ano, a přitom stačí, když s námi vyrazíte na „vycházku“ a díky speciálně navrženým holím zapojíte nejen dolní končetiny, ale rovněž svalstvo horní poloviny těla, „spálíte“ o 40 % kalorií víc než při běžné chůzi a ještě se přitom pobavíte s přáteli. A přijít můžete úplně všichni, stačí jen pohodlné sportovní boty. Nordic Walking zvládne úplně každý a skoro každý si ho oblíbí. Lekce probíhá venku, na čerstvém vzduchu a za každého počasí. Hůlky vám půjčím a už se na vás moc těším.

Ludmila Brťková                                                                                                                   

E-mail: lida.brtkova@volny.cz

lidkaTelefon: +420 602 416 955

Kvalifikace: certifikovaný instruktor Nordic Walkingu

Něco o sobě: pořádám kurzy kondiční chůze pro jednotlivce nebo menší skupinky i pravidelné víkendové vycházky po Praze 6.

Jde o praktickou výuku určenou pro ty, kteří se chtějí něco dozvědět o technice severské chůze, zlepšit držení svého těla a odbourat bolesti v zádech.

Písek

Zuzana Divišová

E-mail: zuza.divisova@seznam.czZuzka 15

Telefon: +420 723 116 707

Web: www.zuzanadivisova.cz

Kvalifikace: instruktor a terapeut  Nordic Walkingu

Něco o sobě: Jsem fitness trenérka. Snažím se lidem ukazovat cestu ke zdraví. To je, mimo jiné, zdravý přiměřený pohyb – Nordic walking. Při potížích kombinuji různé terapie, které vedou k rychlé úlevě –  Dornova metoda, Reflexní terapie, SM systém MUDr. Smíška (rehabilitační cvičení), masáže.

 

Praha a Jižní Čechy

Martina Vernerová                                                                                        foto portrét

E-mail: nordicwalkingfitnes@gmail.com

Telefon: +420 603 267 712

Web: www.nordicwalkingfitness.cz

Kvalifikace: instruktor  Nordic Walkingu

 

 

Prostějov

Lenka Sehnalová

E-mail: sehnalovalenka@seznam.cz

Telefon: +420 732 635 360

Kvalifikace: akreditovaný cvičitel Nordic Walkinglenka_sehnalova

Něco o sobě: Je mi 48 let a severskou chůzí se zabývám pět let – došla jsem si k ní věkem, nemocemi a nadváhou. Spolupracuji s lékaři, pacientskými organizacemi a Zdravým městem Prostějov. Lekce pořádám převážně pro zájemce se zdravotními problémy, ale nejen pro ně. Kromě teorie a praxe Nordic Walkingu kladu velký důraz na motivaci a mým heslem je: „Jdeme ven aneb (skoro) všechno se dá rozchodit.“

Slavonice

 

Vítězslava Benešovávitezslava_benesova

E-mail: vbenesova@iol.cz

Telefon: +420 606 630 399

Web: www.slavonice-vps.info

Kvalifikace: instruktor

Něco o sobě: Z mistrovského volejbalu jsem přešla na Nordic Walking a nelituji. Když chci chodit, vezmu hůlky na Nordic Walking, když mám chuť bruslit, vezmu delší na blading. Obojí je paráda a moc mě to nabijí. Doporučuji všem, kteří váhají!

Svitavy

Ing. Dita Urbánková, Ph.D.dita_urbankova

E-mail: urbankovadita@seznam.cz

Telefon: +420 737 513 000

Web: www.poradnavyzivy.cz

Kvalifikace: instruktor Priessnitz a Nordic Walkingu, poradce pro výživu, lifestyle kouč

Něco o sobě: pořádání víkendových akcí, přednášky, výuka na školách, akce pro firmy.

Trutnov

Jan Pavlíček

E-mail: nordicwalking@seznam.cz

Telefon: +420 737 742 889

Web: nordicwalking.nolimit.cz

Kvalifikace: Instruktor nordic walking

Něco o sobě: Vyučuji NW již 4rokem v Trutnově, zaměřuji se na 2hod. individuální lekce a prodej holí Gabel a Fizan. Jsem nadšenec a propagátor NW.

 

Žatec

Alena Císařováalena_cisarova

E-mail: cisarovaaja@seznam.cz

Telefon: +420 731 415 447

Web: www.nordicwalking-zatec.cz

Kvalifikace: instruktor

Něco o sobě: Jsem instruktorka Nordic Walking a zároveň i masérka. Spolupracuji s výživovými poradci a pořádám víkendové pobyty v krásném prostředí Krušných hor. Koukněte na moje webové stránky a přidejte se.